mychiptime.com

Gerald Ritchey XC Invite - University Women Overall

09/14/2013

Arlington, TX

XC


Back to Gerald Ritchey XC Invite Main


UTA Gerald Richey XC Invite

UTA Gerald Richey XC Invite

September 14, 2013


Results By RunFAR RunFAR Racing Services, Inc

Overall Finish List - Girls

UNIV/COL WOMEN

Universities

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

YR

 

1

1

80

Melanie Stemper SMU

17:09.7

5:30/M

SO

 

2

2

78

Shanoah Souza SMU

17:50.4

5:43/M

SO

 

3

3

3

Emma Dahl Arkansas-Little Rock

17:52.0

5:44/M

SO

 

4

4

70

Holly Archer SMU

17:55.6

5:45/M

SO

 

5

5

102

Gabriela Alfonzo Texas-Arlington

18:08.6

5:49/M

SO

 

6

6

73

Caitlin Keen SMU

18:15.1

5:51/M

SR

 

7

7

110

Hannah Nilsson Texas-Arlington

18:24.1

5:54/M

JR

 

8

8

106

Katelyn Hayward Texas-Arlington

18:37.6

5:58/M

SO

 

9

9

113

Allison Williams Texas-Arlington

18:48.7

6:02/M

FR

 

10

10

114

Ashly Wright Texas-Arlington

18:50.0

6:02/M

JR

 

11

11

29

Lindsey Smith Baylor

18:56.1

6:04/M

FR

 

12

12

75

Anna Nelson SMU

19:06.1

6:07/M

FR

 

13

13

71

Margaret Brennan SMU

19:13.8

6:10/M

FR

 

14

14

82

Julie Vanderhout SMU

19:20.6

6:12/M

FR

 

15

15

121

Pauline Muiruri UL-Monroe

19:27.6

6:14/M

SO

 

16

16

31

Angela Tharpe Baylor

19:28.3

6:14/M

SO

 

17

17

18

Kristina Brown Baylor

19:28.5

6:14/M

SR

 

18

18

66

Yvette Hernandez North Texas

19:31.7

6:15/M

SO

 

19

19

21

Jenna Henrich Baylor

19:32.6

6:16/M

JR

 

20

20

27

Alexis Reamer Baylor

19:33.6

6:16/M

FR

 

21

21

109

Courtney Mose Texas-Arlington

19:36.8

6:17/M

JR

 

22

22

28

Gretta Smith Baylor

19:38.2

6:18/M

SO

 

23

23

105

Sydney Hampton Texas-Arlington

19:39.4

6:18/M

JR

 

24

(> 7)

83

Lauren Zabaleta SMU

19:41.2

6:19/M

FR

 

25

24

30

Lauren Stevens Baylor

19:42.4

6:19/M

JR

 

26

(> 7)

32

Kimberly Walbeck Baylor

19:55.5

6:23/M

FR

 

27

25

65

Carly Griffith North Texas

20:03.8

6:26/M

SR

 

28

(> 7)

103

Elin Andersson Texas-Arlington

20:07.0

6:27/M

JR

 

29

(> 7)

19

Courtney Cox Baylor

20:10.4

6:28/M

JR

 

30

(> 7)

72

Ali Franklin SMU

20:12.1

6:28/M

FR

 

31

26

67

Leesa Morales North Texas

20:23.5

6:32/M

JR

 

32

27

2

Tori Copeland Arkansas-Little Rock

20:26.8

6:33/M

JR

 

33

(> 7)

26

Jessica Purtell Baylor

20:33.2

6:35/M

FR

 

34

28

115

Rebecca Dark UL-Monroe

20:33.4

6:35/M

SO

 

35

(> 7)

81

Claire Trotter SMU

20:36.9

6:36/M

SO

 

36

29

6

Breanne Mitchell Arkansas-Little Rock

20:46.0

6:39/M

JR

 

37

30

120

Anakaren Lopez UL-Monroe

20:53.9

6:42/M

JR

 

38

(> 7)

111

Johanna Nissen Karlsson Texas-Arlington

20:58.1

6:43/M

SO

 

39

31

68

Kaitlyn Newton North Texas

21:01.6

6:44/M

SO

 

40

32

64

Allison Choi North Texas

21:02.0

6:44/M

FR

 

41

(> 7)

24

Annie Jaska Baylor

21:16.3

6:49/M

FR

 

42

(> 7)

34

Catherine Zabilski Baylor

21:50.1

7:00/M

SO

 

43

33

5

Abby Green Arkansas-Little Rock

21:51.8

7:00/M

FR

 

44

(> 7)

22

Saphire Hughes Baylor

22:00.0

7:03/M

FR

 

45

34

117

Teona Glave UL-Monroe

22:03.0

7:04/M

JR

 

46

35

1

Brittney Brasuell Arkansas-Little Rock

22:05.7

7:05/M

FR

 

47

36

118

Julie Hinson UL-Monroe

22:42.8

7:17/M

FR

 

48

(> 7)

108

Taylor Lindstorm Texas-Arlington

23:06.2

7:24/M

FR

 

 

Overall Finish List - Girls

 

UNIV/COL WOMEN

 

College

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

YR

 

1

1

94

Jessica Davis Texas Wesleyan

18:12.7

5:50/M

SR

 

2

2

93

Maria Aguayo Texas Wesleyan

19:00.4

6:05/M

JR

 

3

(< 5)

62

Abigail Gonzalez Midwestern Univ

19:02.9

6:06/M

 

4

3

95

Brenda Felipe Texas Wesleyan

19:05.4

6:07/M

JR

 

5

4

96

Lauri Gutierrez Texas Wesleyan

19:05.8

6:07/M

SR

 

6

5

100

Anagabriel Segovia Texas Wesleyan

19:30.1

6:15/M

JR

 

7

6

59

Ana Lopez Midwestern St.

19:33.3

6:16/M

SO

 

8

7

55

Brittany Adams Midwestern St.

19:43.1

6:19/M

SO

 

9

8

37

Meghan Falconer Dallas

20:04.7

6:26/M

JR

 

10

9

61

Lucia Trejo Midwestern St.

20:28.0

6:34/M

JR

 

11

10

46

Clare Myers Dallas

20:37.8

6:36/M

SO

 

12

11

60

Maira Salinas Midwestern St.

20:43.6

6:38/M

SO

 

13

12

99

Marisol Lopez Texas Wesleyan

20:49.3

6:40/M

SO

 

14

13

42

Mary Jones Dallas

20:57.0

6:43/M

SR

 

15

14

44

Anne Kennedy Dallas

21:08.5

6:46/M

FR

 

16

15

84

Weger Bailee Southeastern Oklahoma

21:24.6

6:52/M

FR

 

17

16

87

Story Haylee Southeastern Oklahoma

21:29.7

6:53/M

FR

 

18

17

48

Danielle Pajak Dallas

21:34.8

6:55/M

JR

 

19

18

52

Colleen Slattery Dallas

21:42.3

6:57/M

JR

 

20

19

57

Cj Frizzell Midwestern St.

21:45.4

6:58/M

FR

 

21

(< 5)

308

Ashley Sutton Hardin-Simmons

21:47.6

6:59/M

FR

 

22

20

7

Olivia Flaggert Austin College

21:54.8

7:01/M

JR

 

23

21

101

Jasmin Soares Texas Wesleyan

22:01.5

7:03/M

FR

 

24

(> 7)

97

Ariana Hajek Texas Wesleyan

22:05.2

7:05/M

FR

 

25

22

89

Amanda Kirby Southeastern Oklahoma

22:08.7

7:06/M

FR

 

26

23

88

Reeves Kayle Southeastern Oklahoma

22:31.8

7:13/M

JR

 

27

24

41

Elizabeth Hinchley Dallas

22:34.7

7:14/M

SO

 

28

(> 7)

38

Ruth Fritz Dallas

22:54.8

7:20/M

FR

 

29

(> 7)

98

Becky Lavarn Texas Wesleyan

22:55.3

7:21/M

SO

 

30

25

10

Amanda Goodson Austin College

23:24.8

7:30/M

SO

 

31

(> 7)

54

Sarah Valdovinos Dallas

23:27.7

7:31/M

JR

 

32

(> 7)

50

Crystal Purcell Dallas

23:29.8

7:32/M

JR

 

33

(< 5)

599

Taylor Richey Sul Ross St.

23:36.2

7:34/M

SO

 

34

(< 5)

309

Mykala Williams Hardin-Simmons

23:38.3

7:34/M

FR

 

35

26

86

Shelby Fraser Southeastern Oklahoma

23:49.1

7:38/M

 

36

27

14

Sophie McDonald Austin College

23:55.8

7:40/M

SR

 

37

(> 7)

35

Jennifer Brady Dallas

23:56.4

7:40/M

FR

 

38

(> 7)

36

Michelle Deroche Dallas

23:56.8

7:40/M

SO

 

39

28

12

Sally Humphries Austin College

23:57.8

7:41/M

SO

 

40

29

15

Rachel Ramos Austin College

23:59.6

7:41/M

SR

 

41

(< 5)

307

Dannelle Kortkamp Hardin-Simmons

24:05.7

7:43/M

FR

 

42

(> 7)

45

Karmina Martinez Dallas

24:14.8

7:46/M

FR

 

43

30

11

Sophie Higgs Austin College

24:16.3

7:47/M

JR

 

44

(< 5)

306

Kelya Jureczki Hardin-Simmons

24:55.8

7:59/M

SO

 

45

(> 7)

51

Sarah Reape Dallas

25:16.8

8:06/M

JR

 

46

(> 7)

43

Christy Karako Dallas

25:17.7

8:06/M

JR

 

47

31

16

Naina Singh Austin College

25:24.4

8:08/M

SR

 

48

(> 7)

53

Amy Sullivan Dallas

25:45.0

8:15/M

FR

 

49

(> 7)

8

Zerlina Fung Austin College

26:45.2

8:34/M

FR

 

50

(> 7)

9

Christine Garner Austin College

31:49.3

10:12/M

JR

 

51

(< 5)

1318

Anna Viers Sul Ross St.

32:36.2

10:27/M

 

52

(< 5)

1319

Katalina Rivera Sul Ross St.

32:36.4

10:27/M

 

Results Question

Results Powered By: