mychiptime.com

Mean Green Sprint Tri Clydes & Athena

03/20/2011

Denton, TX

Sprint Triathlon


Back to Mean Green Sprint Tri Main


1st Annual Mean Green Triathlon (2011)

1st Annual Mean Green Triathlon (2011)

Age Group Results

March 20, 2011


Results By RunFAR Racing Services, Inc.

Men: 7-39 40-99

Clydesdale

Clydesdale Open

 

Overall

 

------------ Swim ------------

------------ T1 ------------

------------ Bike ------------

------------ T2 ------------

------------ Run ------------

Chip

Gun

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

Time

1

1

J.d. Kearney

53

26

1

06:30.75

1:38

5

01:37.97

5

43:14.22

17.5

1

00:40.59

1

20:50.98

6:41

1:12:54.51

1:20:46.58

2

2

Roberto Flores-Saltijeral

44

31

3

07:36.52

1:54

9

02:19.24

3

39:54.18

18.9

11

02:04.49

2

21:49.35

7:00

1:13:43.78

1:20:14.79

3

3

Richard Veracruz

174

39

4

08:16.90

2:04

1

01:11.95

2

38:41.46

19.5

5

01:18.22

3

26:29.32

8:29

1:15:57.85

1:44:11.51

4

5

Hayden Hyde

149

33

2

06:53.74

1:43

10

02:37.24

1

38:29.99

19.6

7

01:28.22

7

30:15.50

9:42

1:19:44.69

1:44:17.32

5

6

Matt Centofonti

192

29

6

11:20.85

2:50

3

01:31.03

6

43:25.95

17.4

8

01:30.76

4

26:41.40

8:33

1:24:29.99

1:56:08.68

6

7

Alex Rivera

147

36

5

09:51.66

2:28

4

01:37.68

7

45:54.98

16.5

9

01:51.55

5

26:46.78

8:35

1:26:02.65

1:50:14.57

7

8

Joel Saldana

187

29

7

12:07.80

3:02

7

01:48.94

4

42:27.55

17.8

10

01:57.19

6

28:52.74

9:15

1:27:14.22

1:57:53.49

 
Top

Clydesdale Masters

 

Overall

 

------------ Swim ------------

------------ T1 ------------

------------ Bike ------------

------------ T2 ------------

------------ Run ------------

Chip

Gun

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

Time

1

4

John Sallman

60

40

1

07:48.97

1:57

2

01:21.06

1

40:50.75

18.5

2

01:00.57

1

27:19.87

8:45

1:18:21.22

1:27:21.94

2

9

Alan Penn

170

59

4

10:03.69

2:31

8

01:57.26

3

46:58.47

16.1

4

01:17.13

2

27:39.47

8:52

1:27:56.02

1:55:29.85

3

10

David Detamble

159

51

3

08:48.51

2:12

12

02:53.02

2

46:03.21

16.4

6

01:24.47

3

29:56.40

9:36

1:29:05.61

1:54:49.38

4

11

Donald Logue

207

49

5

10:16.82

2:34

6

01:47.38

4

47:29.56

15.9

3

01:11.36

4

30:23.86

9:44

1:31:08.98

2:10:01.91

5

12

Kevin Madina

193

46

6

11:39.22

2:55

13

03:26.36

5

53:32.52

14.1

13

02:44.28

5

36:10.17

11:36

1:47:32.55

2:19:26.61

6

13

John Weston

141

47

2

07:59.82

2:00

11

02:43.60

6

55:40.77

13.6

12

02:11.75

7

48:09.53

15:26

1:56:45.47

2:19:50.65

7

14

Sherrell Grubbs

116

61

7

12:14.72

3:04

14

04:35.01

7

1:04:14.23

11.8

14

03:45.49

6

45:08.65

14:28

2:09:58.10

2:29:10.16

 

Athena

Top

Athena Open

 

Overall

 

------------ Swim ------------

------------ T1 ------------

------------ Bike ------------

------------ T2 ------------

------------ Run ------------

Chip

Gun

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

Time

1

3

Stephanie Rollings

179

38

3

09:47.08

2:27

1

01:27.14

1

46:16.28

16.3

4

01:33.94

1

30:46.74

9:52

1:29:51.18

1:59:04.61

2

4

Valerie Myers

146

39

1

08:24.94

2:06

7

02:41.82

2

51:34.85

14.7

7

02:41.72

2

32:36.43

10:27

1:37:59.76

2:02:02.39

3

5

Natalia Gutierrez

123

34

2

09:03.45

2:16

2

01:49.39

3

52:52.27

14.3

3

01:11.33

3

34:45.72

11:08

1:39:42.16

2:00:14.44

 
Top

Athena Masters

 

Overall

 

------------ Swim ------------

------------ T1 ------------

------------ Bike ------------

------------ T2 ------------

------------ Run ------------

Chip

Gun

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

Time

1

1

Tracy Walker

104

45

1

07:21.77

1:50

3

01:50.22

1

44:01.85

17.2

1

00:58.21

2

33:06.68

10:37

1:27:18.73

1:44:36.21

2

2

Nancy Gunter

102

48

2

07:53.91

1:58

4

01:53.86

2

44:12.71

17.1

2

01:03.76

1

32:44.60

10:29

1:27:48.84

1:44:31.37

3

6

Elizabeth Parmer

152

44

4

09:48.58

2:27

5

02:08.61

4

54:26.61

13.9

5

01:55.18

3

36:37.45

11:44

1:44:56.43

2:09:49.81

4

7

Donna Doyle

182

51

3

09:32.30

2:23

6

02:15.97

3

51:23.24

14.7

6

02:03.27

4

42:24.64

13:35

1:47:39.42

2:17:13.71


Results Question | Race Website

Results Powered By: