mychiptime.com

JV Boys

10/29/2020

Southlake, TX

JV Boys

Cross Country

Back to UIL District 4-6A XC Championship Meet Main


UIL District 4-6A XC Meet

UIL District 4-6A XC Meet

October 29, 2020


Results By RunFAR Racing Services, Inc. RunFAR Racing Services, Inc

Table of Contents

Finish List - Boys - JV Boys - UIL District 4-6A
Team Detail - Boys - JV Boys - UIL District 4-6A
Top

Overall Finish List - Boys

JV Boys

UIL District 4-6A

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Year
1 1 2248 Solomon Chavez Southlake Carroll 16:18.0 5:13/M 12
2 2 2247 Jayden Chambless Southlake Carroll 16:19.3 5:14/M 12
3 3 2245 Jude Alvarez Southlake Carroll 16:25.7 5:16/M 9
4 4 2254 Matthew Hetrick Southlake Carroll 16:30.2 5:17/M 12
5 5 2251 Dylan Fisher Southlake Carroll 16:31.9 5:18/M 10
6 6 2253 Brady Golomb Southlake Carroll 16:36.9 5:20/M 9
7 7 2259 Logan Schaunaman Southlake Carroll 16:39.2 5:20/M 12
8 (> 7) 2250 David Fisher Southlake Carroll 16:45.7 5:22/M 10
9 (> 7) 2256 Jack Litwin Southlake Carroll 16:57.7 5:26/M 10
10 8 2153 Nicholas Klein Keller 17:10.4 5:30/M 12
11 9 2156 Colton Morriss Keller 17:19.7 5:33/M 12
12 (> 7) 2258 Tyler Ortiz Southlake Carroll 17:25.4 5:35/M 10
13 10 2151 Davis Harlan Keller 17:28.9 5:36/M 10
14 11 2144 Josh Carlton Keller 17:37.9 5:39/M 10
15 12 2159 Ryan Vanoni Keller 17:44.1 5:41/M 12
16 13 2604 Sam O'Quinn Keller 17:53.7 5:44/M 12
17 14 2200 Colby Lange Keller Timber Creek 18:03.5 5:47/M 9
18 15 2177 Dylan Young Keller Central 18:04.2 5:48/M 12
19 16 2199 Isaac Kim Keller Timber Creek 18:19.4 5:52/M 9
20 17 2221 Alvaro Rodriguez Northwest Eaton 18:25.6 5:54/M 11
21 18 2238 Brian Norton Northwest Nelson 18:26.0 5:54/M 10
22 19 2157 Saahil Patel Keller 18:27.3 5:55/M 9
23 20 2207 Isaac Stucker Keller Timber Creek 18:28.5 5:55/M 9
24 21 2166 David Csoros Keller Central 18:29.7 5:56/M 9
25 22 2201 Xan Levie Keller Timber Creek 18:32.4 5:57/M 10
26 23 2162 Adarsh Arun Kumar Keller Central 18:36.0 5:58/M 12
27 (> 7) 2155 Blake Morgan Keller 18:37.9 5:58/M 12
28 (> 7) 2150 Matt Evans Keller 18:40.1 5:59/M 12
29 (> 7) 2148 Nicholas Davie Keller 18:41.3 5:59/M 11
30 24 2236 Josh Lentz Northwest Nelson 18:44.6 6:00/M 12
31 25 2230 Parker Holland Northwest Nelson 18:48.2 6:02/M 11
32 26 2175 Aaron Varghese Keller Central 18:48.2 6:02/M 11
33 27 2214 Jeremiah Garcia Northwest Eaton 18:54.9 6:04/M 11
34 28 2198 Nick Hernandez Keller Timber Creek 18:56.6 6:04/M 10
35 29 2233 Jaydon Jones Northwest Nelson 18:57.8 6:05/M 9
36 30 2601 Jesus Castillo Banuelos Keller Timber Creek 18:59.9 6:05/M
37 31 2169 Declan Jones Keller Central 19:00.3 6:05/M 10
38 32 2222 Andres Roldan Northwest Eaton 19:01.8 6:06/M 11
39 33 2240 Alex Smith Northwest Nelson 19:03.1 6:06/M 9
40 34 2194 Gabriel Cruz-Espinoza Keller Timber Creek 19:07.6 6:08/M 11
41 (> 7) 2196 Cooper Gibson Keller Timber Creek 19:10.7 6:09/M 12
42 (> 7) 2147 Kyle Cox Keller 19:12.1 6:09/M 9
43 35 2215 Brady Hawkins Northwest Eaton 19:13.6 6:10/M 10
44 36 2225 Ladon Vance Northwest Eaton 19:17.1 6:11/M 10
45 37 2235 Michael Landry Northwest Nelson 19:17.4 6:11/M 11
46 38 2217 Jacob Hinojosa Northwest Eaton 19:18.9 6:11/M 11
47 39 2168 Mathew Hamilton Keller Central 19:22.0 6:12/M 11
48 40 2212 Ben Carter Northwest Eaton 19:30.4 6:15/M 10
49 41 2171 Julius Petruso Keller Central 19:35.8 6:17/M 10
50 (> 7) 2213 James McQuillen Northwest Eaton 19:38.5 6:18/M 9
51 (> 7) 2203 Elijah Parrish Keller Timber Creek 19:39.4 6:18/M 12
52 (> 7) 2223 Kenneth Sandoval Northwest Eaton 19:46.4 6:20/M 10
53 42 2188 Gavin Richardson Keller Fossil Ridge 19:55.6 6:23/M 9
54 (> 7) 2195 Jaxson Dykema Keller Timber Creek 19:58.0 6:24/M 11
55 (> 7) 2174 Caleb Tiemann Keller Central 20:06.7 6:27/M 12
56 43 2243 Jacob White Northwest Nelson 20:11.9 6:28/M 11
57 (> 7) 2218 Ethan Hooley Northwest Eaton 20:17.0 6:30/M 10
58 (> 7) 2165 Josh Chikosha Keller Central 20:30.3 6:34/M 10
59 (> 7) 2239 Miguel Queijeiro Northwest Nelson 20:33.9 6:36/M 11
60 44 2184 Johnson Nguyen Keller Fossil Ridge 20:36.4 6:36/M 9
61 (> 7) 2237 Collin Morell Northwest Nelson 20:39.7 6:37/M 9
62 45 2192 Rockwell Webb Keller Fossil Ridge 21:16.5 6:49/M 10
63 (> 7) 2176 Kenneth Kerrigan Keller Central 21:26.7 6:52/M 11
64 46 2178 Everett Fox Keller Fossil Ridge 21:31.5 6:54/M 10
65 47 2183 Chase Mitchell Keller Fossil Ridge 21:52.7 7:01/M 10
66 48 2189 Brayden Russell Keller Fossil Ridge 21:57.7 7:02/M 9
67 (> 7) 2227 Gavin Deaton Northwest Nelson 22:05.8 7:05/M 10
68 49 2182 Jack Meany Keller Fossil Ridge 23:13.8 7:27/M 9
69 (> 7) 2181 Frantony Lewis Keller Fossil Ridge 24:58.4 8:00/M 9
Top

Final Team Results - Boys

JV Boys

Team - Southlake Carroll

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:22:05.4

Ave Time:16:25.0

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2248 Solomon Chavez 12 1 1 16:18.0 16:18.0 0:00.0
2 2247 Jayden Chambless 12 2 3 16:19.3 32:37.4 0:01.3
3 2245 Jude Alvarez 9 3 6 16:25.7 49:03.2 0:07.7
4 2254 Matthew Hetrick 12 4 10 16:30.2 1:05:33.5 0:12.2
5 2251 Dylan Fisher 10 5 15 16:31.9 1:22:05.4 0:13.9
6 2253 Brady Golomb 9 (6) (21) 16:36.9 1:38:42.3 0:18.8
7 2259 Logan Schaunaman 12 (7) (28) 16:39.2 1:55:21.6 0:21.1
8 2250 David Fisher 10 More Than 7   16:45.7 2:12:07.3 0:27.6
9 2256 Jack Litwin 10 More Than 7   16:57.7 2:29:05.0 0:39.7
10 2258 Tyler Ortiz 10 More Than 7   17:25.4 2:46:30.5 1:07.3

Team - Keller

Finish Position - 2

Team Score (places): 50

Team Score (times): 1:27:21.2

Ave Time:17:28.2

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2153 Nicholas Klein 12 8 8 17:10.4 17:10.4 0:52.3
2 2156 Colton Morriss 12 9 17 17:19.7 34:30.1 1:01.7
3 2151 Davis Harlan 10 10 27 17:28.9 51:59.0 1:10.8
4 2144 Josh Carlton 10 11 38 17:37.9 1:09:37.0 1:19.9
5 2159 Ryan Vanoni 12 12 50 17:44.1 1:27:21.2 1:26.1
6 2604 Sam O'Quinn 12 (13) (63) 17:53.7 1:45:14.9 1:35.7
7 2157 Saahil Patel 9 (19) (82) 18:27.3 2:03:42.3 2:09.2
8 2155 Blake Morgan 12 More Than 7   18:37.9 2:22:20.2 2:19.8
9 2150 Matt Evans 12 More Than 7   18:40.1 2:41:00.4 2:22.1
10 2148 Nicholas Davie 11 More Than 7   18:41.3 2:59:41.7 2:23.3
11 2147 Kyle Cox 9 More Than 7   19:12.1 3:18:53.9 2:54.1

Team - Keller Timber Creek

Finish Position - 3

Team Score (places): 100

Team Score (times): 1:32:20.6

Ave Time:18:28.1

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2200 Colby Lange 9 14 14 18:03.5 18:03.5 1:45.5
2 2199 Isaac Kim 9 16 30 18:19.4 36:23.0 2:01.4
3 2207 Isaac Stucker 9 20 50 18:28.5 54:51.5 2:10.5
4 2201 Xan Levie 10 22 72 18:32.4 1:13:24.0 2:14.4
5 2198 Nick Hernandez 10 28 100 18:56.6 1:32:20.6 2:38.5
6 2601 Jesus Castillo Banuelos (30) (130) 18:59.9 1:51:20.5 2:41.8
7 2194 Gabriel Cruz-Espinoza 11 (34) (164) 19:07.6 2:10:28.1 2:49.5
8 2196 Cooper Gibson 12 More Than 7   19:10.7 2:29:38.9 2:52.7
9 2203 Elijah Parrish 12 More Than 7   19:39.4 2:49:18.4 3:21.4
10 2195 Jaxson Dykema 11 More Than 7   19:58.0 3:09:16.4 3:40.0

Team - Keller Central

Finish Position - 4

Team Score (places): 116

Team Score (times): 1:32:58.6

Ave Time:18:35.7

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2177 Dylan Young 12 15 15 18:04.2 18:04.2 1:46.2
2 2166 David Csoros 9 21 36 18:29.7 36:33.9 2:11.6
3 2162 Adarsh Arun Kumar 12 23 59 18:36.0 55:10.0 2:18.0
4 2175 Aaron Varghese 11 26 85 18:48.2 1:13:58.3 2:30.2
5 2169 Declan Jones 10 31 116 19:00.3 1:32:58.6 2:42.2
6 2168 Mathew Hamilton 11 (39) (155) 19:22.0 1:52:20.6 3:03.9
7 2171 Julius Petruso 10 (41) (196) 19:35.8 2:11:56.5 3:17.8
8 2174 Caleb Tiemann 12 More Than 7   20:06.7 2:32:03.2 3:48.6
9 2165 Josh Chikosha 10 More Than 7   20:30.3 2:52:33.5 4:12.3
10 2176 Kenneth Kerrigan 11 More Than 7   21:26.7 3:14:00.2 5:08.6

Team - Northwest Nelson

Finish Position - 5

Team Score (places): 129

Team Score (times): 1:33:59.9

Ave Time:18:47.9

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2238 Brian Norton 10 18 18 18:26.0 18:26.0 2:07.9
2 2236 Josh Lentz 12 24 42 18:44.6 37:10.7 2:26.6
3 2230 Parker Holland 11 25 67 18:48.2 55:58.9 2:30.1
4 2233 Jaydon Jones 9 29 96 18:57.8 1:14:56.7 2:39.8
5 2240 Alex Smith 9 33 129 19:03.1 1:33:59.9 2:45.0
6 2235 Michael Landry 11 (37) (166) 19:17.4 1:53:17.3 2:59.4
7 2243 Jacob White 11 (43) (209) 20:11.9 2:13:29.3 3:53.9
8 2239 Miguel Queijeiro 11 More Than 7   20:33.9 2:34:03.3 4:15.9
9 2237 Collin Morell 9 More Than 7   20:39.7 2:54:43.0 4:21.6
10 2227 Gavin Deaton 10 More Than 7   22:05.8 3:16:48.9 5:47.8

Team - Northwest Eaton

Finish Position - 6

Team Score (places): 147

Team Score (times): 1:34:53.2

Ave Time:18:58.6

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2221 Alvaro Rodriguez 11 17 17 18:25.6 18:25.6 2:07.6
2 2214 Jeremiah Garcia 11 27 44 18:54.9 37:20.5 2:36.8
3 2222 Andres Roldan 11 32 76 19:01.8 56:22.4 2:43.7
4 2215 Brady Hawkins 10 35 111 19:13.6 1:15:36.0 2:55.6
5 2225 Ladon Vance 10 36 147 19:17.1 1:34:53.2 2:59.1
6 2217 Jacob Hinojosa 11 (38) (185) 19:18.9 1:54:12.1 3:00.8
7 2212 Ben Carter 10 (40) (225) 19:30.4 2:13:42.6 3:12.4
8 2213 James McQuillen 9 More Than 7   19:38.5 2:33:21.1 3:20.5
9 2223 Kenneth Sandoval 10 More Than 7   19:46.4 2:53:07.6 3:28.3
10 2218 Ethan Hooley 10 More Than 7   20:17.0 3:13:24.6 3:59.0

Team - Keller Fossil Ridge

Finish Position - 7

Team Score (places): 224

Team Score (times): 1:45:12.8

Ave Time:21:02.5

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2188 Gavin Richardson 9 42 42 19:55.6 19:55.6 3:37.6
2 2184 Johnson Nguyen 9 44 86 20:36.4 40:32.0 4:18.3
3 2192 Rockwell Webb 10 45 131 21:16.5 1:01:48.6 4:58.5
4 2178 Everett Fox 10 46 177 21:31.5 1:23:20.1 5:13.4
5 2183 Chase Mitchell 10 47 224 21:52.7 1:45:12.8 5:34.6
6 2189 Brayden Russell 9 (48) (272) 21:57.7 2:07:10.6 5:39.7
7 2182 Jack Meany 9 (49) (321) 23:13.8 2:30:24.4 6:55.7
8 2181 Frantony Lewis 9 More Than 7   24:58.4 2:55:22.9 8:40.4

Results Question | Race Website

Results Powered By: