mychiptime.com

JV Girls

10/29/2020

Southlake, TX

JV Girls

Cross Country

Back to UIL District 4-6A XC Championship Meet Main


UIL District 4-6A XC Meet

UIL District 4-6A XC Meet

October 29, 2020


Results By RunFAR Racing Services, Inc. RunFAR Racing Services, Inc

Table of Contents

Finish List - Girls - JV Girls - UIL District 4-6A
Team Detail - Girls - JV Girls - UIL District 4-6A
Top

Overall Finish List - Girls

JV Girls

UIL District 4-6A

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Year
1 1 2128 Karley Beall Southlake Carroll 19:39.5 6:18/M 11
2 2 2141 Natalie Ng Southlake Carroll 19:47.7 6:21/M 10
3 3 2135 Tatum Janning Southlake Carroll 19:59.7 6:25/M 9
4 4 2137 Lauren Lund Southlake Carroll 20:13.8 6:29/M 11
5 5 2142 Sylvia Schwedler Southlake Carroll 20:20.8 6:31/M 9
6 6 2138 Kristin Mader Southlake Carroll 20:34.1 6:36/M 11
7 7 2132 Julia Gassett Southlake Carroll 20:40.5 6:38/M 9
8 (> 7) 2139 Mckaylee McAdoo Southlake Carroll 20:52.8 6:42/M 11
9 8 2087 Jessie Sanders Keller Timber Creek 20:56.2 6:43/M 12
10 9 2081 Kylie Huber Keller Timber Creek 21:04.4 6:45/M 12
11 (> 7) 2133 Kylee Cusick Southlake Carroll 21:06.8 6:46/M 9
12 10 2095 Victoria Cheney Northwest Eaton 21:24.7 6:52/M 12
13 11 2047 Audrey Springer Keller 21:31.3 6:54/M 10
14 12 2105 Sydney Lopez Northwest Eaton 21:31.4 6:54/M 10
15 13 2038 Alex Horn Keller 21:34.7 6:55/M 11
16 14 2098 Abcdee Herrera Northwest Eaton 21:37.4 6:56/M 11
17 (> 7) 2127 Mie-Ava Anderson Southlake Carroll 21:37.5 6:56/M 10
18 15 2076 Hannah Anderson Keller Timber Creek 21:39.5 6:57/M 9
19 16 2100 Haley Kline Northwest Eaton 21:50.7 7:00/M 10
20 17 2102 Abigail Livingston Northwest Eaton 21:52.5 7:01/M 9
21 18 2090 Emily Stansberger Keller Timber Creek 21:59.8 7:03/M 10
22 19 2080 Kinslee Fullner Keller Timber Creek 22:00.8 7:03/M 10
23 20 2058 Jessie Nasr Keller Central 22:03.8 7:04/M 10
24 21 2094 Rachel Benson Northwest Eaton 22:05.2 7:05/M 9
25 22 2091 Kelsi Stewart Keller Timber Creek 22:10.9 7:07/M 9
26 23 2085 Samantha Martinez Keller Timber Creek 22:23.5 7:11/M 11
27 24 2050 Gabriella Bales Keller Central 22:24.6 7:11/M 9
28 25 2123 Rylie Noel Northwest Nelson 22:30.6 7:13/M 10
29 26 2096 Reagan Goslee Northwest Eaton 22:34.1 7:14/M 9
30 27 2046 Phoenix Saavedra Keller 22:39.1 7:16/M 11
31 (> 7) 2106 Lorraine Martineau Northwest Eaton 22:43.5 7:17/M 9
32 (> 7) 2097 Thelma Hansen Northwest Eaton 22:52.2 7:20/M 11
33 (> 7) 2101 Emma Knox Northwest Eaton 22:54.7 7:21/M 9
34 28 2052 Audra Fewell Keller Central 22:59.0 7:22/M 11
35 29 2120 Taylor Hymas Northwest Nelson 23:06.7 7:24/M 10
36 30 2066 Norrien Gonzalez Keller Fossil Ridge 23:09.1 7:25/M 9
37 31 2043 Maggie Ragsdale Keller 23:15.0 7:27/M 10
38 32 2110 Emma Ayers Northwest Nelson 23:19.7 7:29/M 12
39 33 2116 Brooklyn Chambers Northwest Nelson 23:26.9 7:31/M 10
40 34 2045 Logan Russo Keller 23:30.9 7:32/M 9
41 35 2067 Brooke Kimvoraphanh Keller Fossil Ridge 23:34.1 7:33/M 9
42 36 2039 Angelina Judge Keller 23:39.5 7:35/M 12
43 37 2042 Silvana Pierce Keller 23:43.8 7:36/M 11
44 38 2117 Ally Clark Northwest Nelson 23:58.8 7:41/M 12
45 39 2063 Hayley Waller Keller Central 24:10.2 7:45/M 9
46 40 2111 Suzy Barroeta Northwest Nelson 24:16.8 7:47/M 11
47 (> 7) 2049 Grace Wilkins Keller 24:27.2 7:50/M 9
48 41 2121 Abby Kimbrough Northwest Nelson 24:38.3 7:54/M 12
49 (> 7) 2112 Ella Bengtsson Northwest Nelson 24:38.9 7:54/M 9
50 42 2070 Huyen Nguyen Keller Fossil Ridge 24:55.8 7:59/M 12
51 (> 7) 2115 Jordan Carreras Northwest Nelson 25:27.2 8:10/M 12
52 43 2060 Abby Tschacher Keller Central 26:07.6 8:22/M 11
53 44 2064 Mia Burwash Keller Fossil Ridge 26:47.6 8:35/M 12
54 45 2073 Sara Solis Keller Fossil Ridge 27:11.0 8:43/M 9
55 46 2051 Valeria Valle Keller Central 27:19.4 8:45/M 9
56 47 2055 Torie Henault Keller Central 28:08.5 9:01/M 9
Top

Final Team Results - Girls

JV Girls

Team - Southlake Carroll

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:40:01.7

Ave Time:20:00.3

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2128 Karley Beall 11 1 1 19:39.5 19:39.5 0:00.0
2 2141 Natalie Ng 10 2 3 19:47.7 39:27.2 0:08.1
3 2135 Tatum Janning 9 3 6 19:59.7 59:27.0 0:20.1
4 2137 Lauren Lund 11 4 10 20:13.8 1:19:40.8 0:34.3
5 2142 Sylvia Schwedler 9 5 15 20:20.8 1:40:01.7 0:41.3
6 2138 Kristin Mader 11 (6) (21) 20:34.1 2:00:35.9 0:54.6
7 2132 Julia Gassett 9 (7) (28) 20:40.5 2:21:16.4 1:00.9
8 2139 Mckaylee McAdoo 11 More Than 7   20:52.8 2:42:09.2 1:13.2
9 2133 Kylee Cusick 9 More Than 7   21:06.8 3:03:16.0 1:27.2
10 2127 Mie-Ava Anderson 10 More Than 7   21:37.5 3:24:53.6 1:58.0

Team - Northwest Eaton

Finish Position - 2

Team Score (places): 69

Team Score (times): 1:48:16.9

Ave Time:21:39.3

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2095 Victoria Cheney 12 10 10 21:24.7 21:24.7 1:45.1
2 2105 Sydney Lopez 10 12 22 21:31.4 42:56.1 1:51.8
3 2098 Abcdee Herrera 11 14 36 21:37.4 1:04:33.6 1:57.9
4 2100 Haley Kline 10 16 52 21:50.7 1:26:24.4 2:11.1
5 2102 Abigail Livingston 9 17 69 21:52.5 1:48:16.9 2:12.9
6 2094 Rachel Benson 9 (21) (90) 22:05.2 2:10:22.2 2:25.7
7 2096 Reagan Goslee 9 (26) (116) 22:34.1 2:32:56.3 2:54.5
8 2106 Lorraine Martineau 9 More Than 7   22:43.5 2:55:39.8 3:03.9
9 2097 Thelma Hansen 11 More Than 7   22:52.2 3:18:32.1 3:12.7
10 2101 Emma Knox 9 More Than 7   22:54.7 3:41:26.8 3:15.1

Team - Keller Timber Creek

Finish Position - 3

Team Score (places): 69

Team Score (times): 1:47:40.9

Ave Time:21:32.1

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2087 Jessie Sanders 12 8 8 20:56.2 20:56.2 1:16.6
2 2081 Kylie Huber 12 9 17 21:04.4 42:00.6 1:24.8
3 2076 Hannah Anderson 9 15 32 21:39.5 1:03:40.2 2:00.0
4 2090 Emily Stansberger 10 18 50 21:59.8 1:25:40.0 2:20.3
5 2080 Kinslee Fullner 10 19 69 22:00.8 1:47:40.9 2:21.3
6 2091 Kelsi Stewart 9 (22) (91) 22:10.9 2:09:51.9 2:31.4
7 2085 Samantha Martinez 11 (23) (114) 22:23.5 2:32:15.4 2:43.9

Team - Keller

Finish Position - 4

Team Score (places): 116

Team Score (times): 1:52:31.2

Ave Time:22:30.2

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2047 Audrey Springer 10 11 11 21:31.3 21:31.3 1:51.8
2 2038 Alex Horn 11 13 24 21:34.7 43:06.0 1:55.1
3 2046 Phoenix Saavedra 11 27 51 22:39.1 1:05:45.1 2:59.5
4 2043 Maggie Ragsdale 10 31 82 23:15.0 1:29:00.2 3:35.4
5 2045 Logan Russo 9 34 116 23:30.9 1:52:31.2 3:51.4
6 2039 Angelina Judge 12 (36) (152) 23:39.5 2:16:10.7 4:00.0
7 2042 Silvana Pierce 11 (37) (189) 23:43.8 2:39:54.6 4:04.3
8 2049 Grace Wilkins 9 More Than 7   24:27.2 3:04:21.9 4:47.7

Team - Keller Central

Finish Position - 5

Team Score (places): 154

Team Score (times): 1:57:45.3

Ave Time:23:33.0

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2058 Jessie Nasr 10 20 20 22:03.8 22:03.8 2:24.2
2 2050 Gabriella Bales 9 24 44 22:24.6 44:28.4 2:45.0
3 2052 Audra Fewell 11 28 72 22:59.0 1:07:27.5 3:19.5
4 2063 Hayley Waller 9 39 111 24:10.2 1:31:37.7 4:30.6
5 2060 Abby Tschacher 11 43 154 26:07.6 1:57:45.3 6:28.0
6 2051 Valeria Valle 9 (46) (200) 27:19.4 2:25:04.7 7:39.8
7 2055 Torie Henault 9 (47) (247) 28:08.5 2:53:13.2 8:28.9

Team - Northwest Nelson

Finish Position - 6

Team Score (places): 157

Team Score (times): 1:56:22.8

Ave Time:23:16.5

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2123 Rylie Noel 10 25 25 22:30.6 22:30.6 2:51.1
2 2120 Taylor Hymas 10 29 54 23:06.7 45:37.4 3:27.1
3 2110 Emma Ayers 12 32 86 23:19.7 1:08:57.1 3:40.2
4 2116 Brooklyn Chambers 10 33 119 23:26.9 1:32:24.0 3:47.3
5 2117 Ally Clark 12 38 157 23:58.8 1:56:22.8 4:19.2
6 2111 Suzy Barroeta 11 (40) (197) 24:16.8 2:20:39.7 4:37.2
7 2121 Abby Kimbrough 12 (41) (238) 24:38.3 2:45:18.0 4:58.7
8 2112 Ella Bengtsson 9 More Than 7   24:38.9 3:09:57.0 4:59.4
9 2115 Jordan Carreras 12 More Than 7   25:27.2 3:35:24.2 5:47.7

Team - Keller Fossil Ridge

Finish Position - 7

Team Score (places): 196

Team Score (times): 2:05:37.8

Ave Time:25:07.5

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2066 Norrien Gonzalez 9 30 30 23:09.1 23:09.1 3:29.6
2 2067 Brooke Kimvoraphanh 9 35 65 23:34.1 46:43.3 3:54.6
3 2070 Huyen Nguyen 12 42 107 24:55.8 1:11:39.2 5:16.2
4 2064 Mia Burwash 12 44 151 26:47.6 1:38:26.8 7:08.0
5 2073 Sara Solis 9 45 196 27:11.0 2:05:37.8 7:31.5

Results Question | Race Website

Results Powered By: