mychiptime.com

Varsity Girls

10/29/2020

Southlake, TX

Varsity Girls

Cross Country

Back to UIL District 4-6A XC Championship Meet Main


UIL District 4-6A XC Meet

UIL District 4-6A XC Meet

October 29, 2020


Results By RunFAR Racing Services, Inc. RunFAR Racing Services, Inc

Table of Contents

Finish List - Girls - Varsity Girls - UIL District 4-6A
Team Detail - Girls - Varsity Girls - UIL District 4-6A
Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

UIL District 4-6A

Qualifying Teams: 2 Individuals: 10

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Year Qualifier
1 1 2130 Kaylie Cox Southlake Carroll 18:45.3 6:01/M 11 TM
2 2 2140 Abigail McIlvain Southlake Carroll 18:58.9 6:05/M 12 TM
3 3 2129 Ava Bushaw Southlake Carroll 19:17.6 6:11/M 10 TM
4 4 2104 Kyla Lochtefeld Northwest Eaton 19:20.3 6:12/M 11 IND
5 5 2082 Morgan Jeffares Keller Timber Creek 19:21.0 6:12/M 11 TM
6 6 2131 Audrey Dunn Southlake Carroll 19:24.7 6:13/M 10 TM
7 7 2143 Grace Williamson Southlake Carroll 19:34.5 6:16/M 12 TM
8 8 2033 Vivien Boehmer Keller 19:38.7 6:18/M 9 IND
9 9 2088 Jordan Sanders Keller Timber Creek 19:39.0 6:18/M 12 TM
10 10 2057 Adrianna Langat Keller Central 19:39.2 6:18/M 12 IND
11 11 2103 Izzy Lochtefeld Northwest Eaton 19:48.6 6:21/M 10
12 12 2136 Olivia Jones Southlake Carroll 19:51.3 6:22/M 11 TM
13 13 2035 Sasha Crawford Keller 19:59.8 6:25/M 10
14 (< 5) 2075 Kirstin Wasson Keller Fossil Ridge 20:06.9 6:27/M 10
15 14 2134 Laurel Hook Southlake Carroll 20:08.4 6:27/M 12 TM
16 15 2036 Peyton Fiorito Keller 20:10.3 6:28/M 11
17 16 2086 Adrianna McCullough Keller Timber Creek 20:12.4 6:29/M 10 TM
18 17 2034 Yecenia Cortez Keller 20:16.4 6:30/M 12
19 18 2109 Mckenzie Warren Northwest Eaton 20:23.3 6:32/M 9
20 19 2077 Gabriella Barrera Keller Timber Creek 20:29.7 6:34/M 12 TM
21 (< 5) 2069 Ashley Martinez-Medina Keller Fossil Ridge 20:32.6 6:35/M 12
22 20 2061 Angelina Vidal Keller Central 20:35.1 6:36/M 9
23 21 2048 Casey Storer Keller 20:35.5 6:36/M 10
24 22 2078 Mackenzie Braegger Keller Timber Creek 20:36.3 6:36/M 9 TM
25 23 2083 Erin Jones-Taylor Keller Timber Creek 20:39.6 6:37/M 10 TM
26 24 2113 Kamara Bradley Northwest Nelson 20:42.8 6:38/M 11
27 25 2099 Bailey Hooley Northwest Eaton 21:00.1 6:44/M 9
28 26 2125 Kaitlyn Rodysill Northwest Nelson 21:01.9 6:44/M 12
29 27 2122 Rio Kirven Northwest Nelson 21:02.0 6:45/M 10
30 28 2107 Ashley McAlister Northwest Eaton 21:06.9 6:46/M 12
31 29 2119 Sophia Garcia Northwest Nelson 21:06.9 6:46/M 11
32 30 2054 Isabella Harter Keller Central 21:07.1 6:46/M 11
33 31 2108 Brooke Sinclair Northwest Eaton 21:07.4 6:46/M 9
34 32 2062 Isabella Walker Keller Central 21:16.7 6:49/M 9
35 33 2093 Mckinley Baker Northwest Eaton 21:23.3 6:51/M 9
36 34 2084 Amelia Martinez Keller Timber Creek 21:26.5 6:52/M 9 TM
37 35 2041 Honor Pearson Keller 21:31.6 6:54/M 11
38 36 2053 Aurora Golden Keller Central 21:41.5 6:57/M 9
39 37 2118 Katie Clark Northwest Nelson 21:51.4 7:00/M 12
40 38 2126 Aditi Silwal Northwest Nelson 22:00.0 7:03/M 10
41 39 2037 Lily Sonday Keller 22:06.7 7:05/M 12
42 40 2059 Braima Silva Keller Central 22:30.7 7:13/M 10
43 41 2124 Nisha Patel Northwest Nelson 22:45.6 7:18/M 12
44 42 2056 Elizabeth Heron Keller Central 22:54.6 7:21/M 10
45 (< 5) 2074 Lilliana Sosa Keller Fossil Ridge 24:21.0 7:48/M 11
46 (< 5) 2065 Alloury Gonzalez Keller Fossil Ridge 24:52.7 7:58/M 12
Top

Final Team Results - Girls

Varsity Girls

Team - Southlake Carroll

Finish Position - 1

Team Score (places): 19

Team Score (times): 1:36:01.2

Ave Time:19:12.2

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2130 Kaylie Cox 11 1 1 18:45.3 18:45.3 0:00.0
2 2140 Abigail McIlvain 12 2 3 18:58.9 37:44.3 0:13.5
3 2129 Ava Bushaw 10 3 6 19:17.6 57:01.9 0:32.2
4 2131 Audrey Dunn 10 6 12 19:24.7 1:16:26.6 0:39.3
5 2143 Grace Williamson 12 7 19 19:34.5 1:36:01.2 0:49.1
6 2136 Olivia Jones 11 (12) (31) 19:51.3 1:55:52.5 1:05.9
7 2134 Laurel Hook 12 (14) (45) 20:08.4 2:16:01.0 1:23.1

Team - Keller Timber Creek

Finish Position - 2

Team Score (places): 71

Team Score (times): 1:40:18.5

Ave Time:20:03.7

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2082 Morgan Jeffares 11 5 5 19:21.0 19:21.0 0:35.6
2 2088 Jordan Sanders 12 9 14 19:39.0 39:00.0 0:53.6
3 2086 Adrianna McCullough 10 16 30 20:12.4 59:12.4 1:27.0
4 2077 Gabriella Barrera 12 19 49 20:29.7 1:19:42.2 1:44.3
5 2078 Mackenzie Braegger 9 22 71 20:36.3 1:40:18.5 1:50.9
6 2083 Erin Jones-Taylor 10 (23) (94) 20:39.6 2:00:58.1 1:54.2
7 2084 Amelia Martinez 9 (34) (128) 21:26.5 2:22:24.7 2:41.2

Team - Keller

Finish Position - 3

Team Score (places): 74

Team Score (times): 1:40:41.1

Ave Time:20:08.2

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2033 Vivien Boehmer 9 8 8 19:38.7 19:38.7 0:53.3
2 2035 Sasha Crawford 10 13 21 19:59.8 39:38.6 1:14.5
3 2036 Peyton Fiorito 11 15 36 20:10.3 59:49.0 1:25.0
4 2034 Yecenia Cortez 12 17 53 20:16.4 1:20:05.5 1:31.1
5 2048 Casey Storer 10 21 74 20:35.5 1:40:41.1 1:50.2
6 2041 Honor Pearson 11 (35) (109) 21:31.6 2:02:12.7 2:46.2
7 2037 Lily Sonday 12 (39) (148) 22:06.7 2:24:19.4 3:21.4

Team - Northwest Eaton

Finish Position - 4

Team Score (places): 86

Team Score (times): 1:41:39.2

Ave Time:20:19.8

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2104 Kyla Lochtefeld 11 4 4 19:20.3 19:20.3 0:34.9
2 2103 Izzy Lochtefeld 10 11 15 19:48.6 39:08.9 1:03.2
3 2109 Mckenzie Warren 9 18 33 20:23.3 59:32.2 1:37.9
4 2099 Bailey Hooley 9 25 58 21:00.1 1:20:32.3 2:14.7
5 2107 Ashley McAlister 12 28 86 21:06.9 1:41:39.2 2:21.5
6 2108 Brooke Sinclair 9 (31) (117) 21:07.4 2:02:46.7 2:22.1
7 2093 Mckinley Baker 9 (33) (150) 21:23.3 2:24:10.1 2:37.9

Team - Keller Central

Finish Position - 5

Team Score (places): 128

Team Score (times): 1:44:19.8

Ave Time:20:51.9

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2057 Adrianna Langat 12 10 10 19:39.2 19:39.2 0:53.9
2 2061 Angelina Vidal 9 20 30 20:35.1 40:14.4 1:49.7
3 2054 Isabella Harter 11 30 60 21:07.1 1:01:21.5 2:21.7
4 2062 Isabella Walker 9 32 92 21:16.7 1:22:38.2 2:31.3
5 2053 Aurora Golden 9 36 128 21:41.5 1:44:19.8 2:56.2
6 2059 Braima Silva 10 (40) (168) 22:30.7 2:06:50.6 3:45.4
7 2056 Elizabeth Heron 10 (42) (210) 22:54.6 2:29:45.2 4:09.2

Team - Northwest Nelson

Finish Position - 6

Team Score (places): 143

Team Score (times): 1:45:45.3

Ave Time:21:09.0

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2113 Kamara Bradley 11 24 24 20:42.8 20:42.8 1:57.5
2 2125 Kaitlyn Rodysill 12 26 50 21:01.9 41:44.8 2:16.5
3 2122 Rio Kirven 10 27 77 21:02.0 1:02:46.9 2:16.7
4 2119 Sophia Garcia 11 29 106 21:06.9 1:23:53.8 2:21.6
5 2118 Katie Clark 12 37 143 21:51.4 1:45:45.3 3:06.1
6 2126 Aditi Silwal 10 (38) (181) 22:00.0 2:07:45.4 3:14.7
7 2124 Nisha Patel 12 (41) (222) 22:45.6 2:30:31.1 4:00.3

Team - Keller Fossil Ridge

Finish Position - 99995

Team Score (places): ***

Team Score (times):

Ave Time:

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2075 Kirstin Wasson 10 Less Than 5   20:06.9 20:06.9 1:21.6
2 2069 Ashley Martinez-Medina 12 Less Than 5   20:32.6 40:39.6 1:47.2
3 2074 Lilliana Sosa 11 Less Than 5   24:21.0 1:05:00.6 5:35.6
4 2065 Alloury Gonzalez 12 Less Than 5   24:52.7 1:29:53.3 6:07.3

Results Question | Race Website

Results Powered By: