mychiptime.com

REGION 1 - 1A BOYS

10/23/2017

Lubbock, TX

REGION 1 - 1A BOYS

XC


Back to UIL Region I Cross Country Championships Main


UIL Region I XC Championships

UIL Region I XC Championships

October 23, 2017


Results by RunFAR Racing Services, Inc. RunFAR Racing Services, Inc.

Table of Contents

Finish List - Boys - 1A Boys - 1A
Team Detail - Boys - 1A Boys - 1A
Top

Overall Finish List - Boys

1A Boys

1A

Qualifying Teams: 4 Individuals: 10

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year Qualifier
1 1 222 Alejandro Chavez Hartley 15:32.52 4:51/M 11 TM
2 2 287 Dustin Dominey Spur 15:55.05 4:58/M 12 IND
3 3 257 Brady Robb Nazareth 16:59.21 5:18/M 11 TM
4 4 185 Garret Birdsong Channing 17:13.05 5:23/M 11 IND
5 5 207 Mathew Cruz Earth Springlake 17:20.35 5:25/M 10 TM
6 6 295 Jake Merrell Turkey Valley 17:27.49 5:27/M 12 IND
7 7 285 Alex Wilson Shamrock 17:35.85 5:30/M 10 TM
8 8 204 Cesar Amador Earth Springlake 17:38.06 5:31/M 12 TM
9 9 286 Zage Barron Spur 17:46.30 5:33/M 10 IND
10 10 202 Marcos Reyes Darrouzett 17:49.81 5:34/M 12 IND
11 11 209 Diego Sanchez Earth Springlake 17:53.51 5:35/M 10 TM
12 12 284 Hayden Stroope Shamrock 17:54.83 5:36/M 9 TM
13 13 301 Hunter Neill Wellman-Union 17:56.49 5:36/M 12 IND
14 14 291 Jorden Zarate Spur 17:57.02 5:37/M 9 IND
15 15 235 Jaden Smart Knox City 17:59.50 5:37/M 9 IND
16 (< 5) 172 Jaxon White Afton Patton Springs 18:00.05 5:38/M 10 IND
17 16 255 Tristan McLain Nazareth 18:04.51 5:39/M 12 TM
18 17 206 Brandon Casares Earth Springlake 18:04.90 5:39/M 11 TM
19 18 226 Kholten Ellis Hartley 18:15.24 5:42/M 9 TM
20 19 303 Brodey Yates Wellman-Union 18:22.81 5:44/M 11 IND
21 20 240 Angel Hernandez Meadow 18:25.38 5:45/M 11
22 (< 5) 174 Caleb Barrientez Benjamin 18:25.88 5:45/M 12
23 21 261 Dylan Martinez New Home 18:27.72 5:46/M 11
24 22 182 Diego Flores Booker 18:34.70 5:48/M 12
25 23 260 Kaleb Leclair New Home 18:38.77 5:49/M 10
26 (< 5) 310 Pedro Martha Whiteface 18:40.87 5:50/M 12
27 (< 5) 175 Jalen Barrientez Benjamin 18:41.09 5:50/M 10
28 24 253 Slade Gerber Nazareth 18:43.19 5:51/M 11 TM
29 25 249 Reece Kirby Miami 18:43.88 5:51/M 11
30 (< 5) 238 Tyson Tapp Lefors 18:45.09 5:52/M 12
31 26 262 Ethan Martinez New Home 18:54.05 5:54/M 12
32 27 188 Chris Bohannan Channing 18:55.03 5:55/M 12
33 (< 5) 314 Zakary Driver Whitharral 18:58.26 5:56/M 9
34 28 233 Anthony Hernandez Knox City 19:01.04 5:57/M 9
35 29 250 Noel Lopez Miami 19:03.74 5:57/M 11
36 30 258 Tate Schulte Nazareth 19:04.23 5:58/M 12 TM
37 31 224 Jorge Chavira Hartley 19:05.16 5:58/M 9 TM
38 (< 5) 313 Oscar Carlos Whitharral 19:10.12 5:59/M 10
39 32 281 Payton Garza Shamrock 19:10.46 5:59/M 12 TM
40 33 208 Robert Mendoza Earth Springlake 19:10.52 5:59/M 10 TM
41 34 220 Dillion Smothermon Hart 19:10.88 5:59/M 10
42 (< 5) 228 Collin Monroe Hedley 19:13.26 6:00/M 10
43 35 225 Michael Clark Hartley 19:15.13 6:01/M 9 TM
44 36 305 Payton Freeman White Deer 19:15.80 6:01/M 12
45 (< 5) 311 Jaime Mendoza Whiteface 19:22.17 6:03/M 12
46 37 252 Brayden Dyer Nazareth 19:27.14 6:05/M 10 TM
47 38 254 Ryan Heitschmidt Nazareth 19:27.71 6:05/M 9 TM
48 (< 5) 212 Braxton Johnson Groom 19:28.61 6:05/M 9
49 39 215 Diaz Alejandro Hart 19:32.29 6:06/M 10
50 40 282 Raj Patel Shamrock 19:32.77 6:06/M 10 TM
51 41 244 Ramon Rodriguez Meadow 19:36.47 6:08/M 9
52 42 242 Ruben Moya Meadow 19:37.59 6:08/M 12
53 43 269 Christopher Martinez Paducah 19:39.55 6:08/M 9
54 44 277 Ventura Lopez Petersburg 19:42.92 6:09/M 11
55 (< 5) 237 Braden Tapp Lefors 19:49.27 6:12/M 11
56 45 210 Juan Vargas Earth Springlake 19:57.14 6:14/M 10 TM
57 46 263 Bode Stewart New Home 20:00.67 6:15/M 9
58 47 276 Raymond Jimenez Petersburg 20:02.52 6:16/M 10
59 48 298 Juan Villarreal Turkey Valley 20:02.59 6:16/M 12
60 49 186 Leighton Birdsong Channing 20:07.19 6:17/M 10
61 50 283 Kade Stambaugh Shamrock 20:08.24 6:18/M 12 TM
62 (< 5) 176 J.c. Espinal Benjamin 20:08.68 6:18/M 11
63 51 264 Ryan Weeks New Home 20:09.89 6:18/M 9
64 52 232 Wesson Ham Knox City 20:16.27 6:20/M 9
65 53 205 Rolando Arenas Earth Springlake 20:19.30 6:21/M 11 TM
66 (< 5) 229 Jordan Upton Hedley 20:21.42 6:22/M 9
67 54 245 Robert Sanchez Meadow 20:22.31 6:22/M 12
68 (< 5) 239 Nick Aycock Lorenzo 20:22.77 6:22/M 9
69 55 293 Branson Cruse Turkey Valley 20:24.93 6:23/M 11
70 (< 5) 191 Travis Simank Chillicothe 20:26.91 6:23/M 12
71 56 265 Dalton Howard Paducah 20:28.26 6:24/M 11
72 57 273 Sergio Alvarado Petersburg 20:30.04 6:24/M 11
73 58 236 Mason Smart Knox City 20:31.69 6:25/M 10
74 59 227 Aiden Weber Hartley 20:33.70 6:25/M 11 TM
75 60 246 Johnathan Valentine Meadow 20:34.29 6:26/M 10
76 (< 5) 315 Juan Perez Wilson 20:37.06 6:27/M 9
77 (< 5) 292 Colton Luther Texline 20:38.23 6:27/M 9
78 61 231 Josiah Coplen Knox City 20:40.27 6:28/M 9
79 62 200 Glen Lambert Darrouzett 20:57.07 6:33/M 10
80 63 302 Rigo Rios Wellman-Union 20:58.99 6:33/M 12
81 64 180 Israel Banuelos Booker 21:01.06 6:34/M 10
82 65 223 Edgar Chavira Hartley 21:01.47 6:34/M 11 TM
83 66 259 Reed Bundy New Home 21:03.61 6:35/M 12
84 67 256 Tristan Nelson Nazareth 21:08.59 6:36/M 11 TM
85 (< 5) 190 Jake Ha Chillicothe 21:11.48 6:37/M 10
86 68 290 Luke Smithey Spur 21:16.93 6:39/M 10
87 (< 5) 214 Zachary Reyes Happy 21:23.19 6:41/M 10
88 69 251 Seth Roberson Miami 21:23.30 6:41/M 10
89 70 294 Jed Day Turkey Valley 21:29.47 6:43/M 12
90 71 304 Teel Forney White Deer 21:30.79 6:43/M 12
91 72 203 Kyler Wheatley Darrouzett 21:31.82 6:43/M 10
92 73 198 Devin Aguinaga Darrouzett 21:36.16 6:45/M 12
93 74 275 Grant Horn Petersburg 21:36.55 6:45/M 10
94 75 307 Keinun Ketchum White Deer 21:41.11 6:47/M 10
95 76 241 Riley McBee Meadow 21:43.93 6:47/M 12
96 77 216 Brennon Garcia Hart 21:50.44 6:49/M 11
97 78 270 Alec Roberts Paducah 21:53.28 6:50/M 11
98 (< 5) 171 Frankie Morales Afton Patton Springs 21:58.49 6:52/M 10
99 (< 5) 170 Daniel Leal Adrian 22:02.36 6:53/M 12
100 79 308 Yahir Rodriquez White Deer 22:12.12 6:56/M 9

Qualifying Teams: 4 Individuals: 10

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year Qualifier
101 80 266 Steven Howard Paducah 22:12.92 6:56/M 10
102 81 199 Dallas Bentley Darrouzett 22:14.08 6:57/M 12
103 (< 5) 177 Aaron Espinosa Benjamin 22:15.90 6:57/M 10
104 82 187 Tristian Birdsong Channing 22:16.06 6:58/M 9
105 83 193 Dakota Degan Crowell 22:35.79 7:03/M 10
106 84 194 Skyler Hayes Crowell 22:36.44 7:04/M 11
107 85 192 Nick Alberts-Gonzales Crowell 22:36.50 7:04/M 12
108 (< 5) 278 Pake Partington Ropesville Ropes 22:39.72 7:05/M 10
109 (< 5) 173 Christian Sosa Anton 22:45.71 7:07/M 11
110 86 268 Jacob Lecroy Paducah 22:47.05 7:07/M 9
111 87 179 Edgar Avila Booker 22:47.41 7:07/M 10
112 88 271 Abraham Alvarado Petersburg 22:58.19 7:11/M 11
113 89 243 Noah Perez Meadow 23:01.14 7:12/M 11
114 90 274 Neftali Avila Petersburg 23:08.09 7:14/M 9
115 91 183 Benjamin Holt Booker 23:09.50 7:14/M 10
116 92 248 Samuel Hudson Miami 23:17.09 7:17/M 11
117 93 219 Alejandro Guevara Hart 23:19.81 7:17/M 11
118 94 189 Sean McCoy Channing 23:28.77 7:20/M 12
119 95 267 Tate Hutchinson Paducah 23:32.48 7:21/M 9
120 96 221 Jesse Sotelo Hart 23:33.48 7:22/M 12
121 97 288 Garrett McCormick Spur 23:40.03 7:24/M 10
122 98 279 Zach Azzazi Shamrock 23:42.32 7:24/M 12 TM
123 99 272 Jesus Alvarado Petersburg 23:49.69 7:27/M 9
124 100 184 Ismael Jimenez Booker 23:55.62 7:28/M 9
125 (< 5) 211 Marshal Howard Follett 23:56.17 7:29/M 9
126 101 309 Grayson Smith White Deer 23:59.24 7:30/M 9
127 102 201 Ramon Ochoa Darrouzett 23:59.36 7:30/M 9
128 103 300 Jacob Hildebrand Wellman-Union 24:17.11 7:35/M 11
129 104 230 Chance Baty Knox City 24:18.13 7:36/M 10
130 105 299 Brad Franke Wellman-Union 24:27.39 7:38/M 11
131 106 197 Simon Rodriguez Crowell 24:31.83 7:40/M 10
132 107 247 Ramon Baylon Miami 24:40.15 7:43/M 12
133 108 195 Tanner Johnson Crowell 24:45.52 7:44/M 12
134 109 217 Dominic Gonzales Hart 25:02.62 7:49/M 9
135 110 280 Kris Bourland Shamrock 25:09.24 7:52/M 12 TM
136 111 218 Matthew Gonzales Hart 25:28.88 7:58/M 10
137 112 234 Jacob Ruiz Knox City 26:03.26 8:08/M 9
138 113 296 Corbin Neely Turkey Valley 26:42.94 8:21/M 9
139 114 297 Ishmael Valdez Turkey Valley 27:47.44 8:41/M 10
140 115 306 Austin Gollihugh White Deer 29:03.10 9:05/M 10
Top

Final Team Results - Boys

1A Boys

1A

Team - Earth Springlake

Finish Position - 1

Team Score (places): 74

Team Score (times): 1:30:07.34

Ave Time:18:01.47

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 207 Mathew Cruz 10 5 5 17:20.35 17:20.35 1:47.83
2 204 Cesar Amador 12 8 13 17:38.06 34:58.41 2:05.54
3 209 Diego Sanchez 10 11 24 17:53.51 52:51.92 2:20.99
4 206 Brandon Casares 11 17 41 18:04.90 1:10:56.82 2:32.38
5 208 Robert Mendoza 10 33 74 19:10.52 1:30:07.34 3:38.00
6 210 Juan Vargas 10 (45) (119) 19:57.14 1:50:04.48 4:24.62
7 205 Rolando Arenas 11 (53) (172) 20:19.30 2:10:23.78 4:46.78

Team - Nazareth

Finish Position - 2

Team Score (places): 110

Team Score (times): 1:32:18.28

Ave Time:18:27.66

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 257 Brady Robb 11 3 3 16:59.21 16:59.21 1:26.69
2 255 Tristan McLain 12 16 19 18:04.51 35:03.72 2:31.99
3 253 Slade Gerber 11 24 43 18:43.19 53:46.91 3:10.67
4 258 Tate Schulte 12 30 73 19:04.23 1:12:51.14 3:31.71
5 252 Brayden Dyer 10 37 110 19:27.14 1:32:18.28 3:54.62
6 254 Ryan Heitschmidt 9 (38) (148) 19:27.71 1:51:45.99 3:55.19
7 256 Tristan Nelson 11 (67) (215) 21:08.59 2:12:54.58 5:36.07

Team - Shamrock

Finish Position - 3

Team Score (places): 141

Team Score (times): 1:34:22.15

Ave Time:18:52.43

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 285 Alex Wilson 10 7 7 17:35.85 17:35.85 2:03.33
2 284 Hayden Stroope 9 12 19 17:54.83 35:30.68 2:22.31
3 281 Payton Garza 12 32 51 19:10.46 54:41.14 3:37.94
4 282 Raj Patel 10 40 91 19:32.77 1:14:13.91 4:00.25
5 283 Kade Stambaugh 12 50 141 20:08.24 1:34:22.15 4:35.72
6 279 Zach Azzazi 12 (98) (239) 23:42.32 1:58:04.47 8:09.80
7 280 Kris Bourland 12 (110) (349) 25:09.24 2:23:13.71 9:36.72

Team - Hartley

Finish Position - 4

Team Score (places): 144

Team Score (times): 1:32:41.75

Ave Time:18:32.35

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 222 Alejandro Chavez 11 1 1 15:32.52 15:32.52 0:00.00
2 226 Kholten Ellis 9 18 19 18:15.24 33:47.76 2:42.72
3 224 Jorge Chavira 9 31 50 19:05.16 52:52.92 3:32.64
4 225 Michael Clark 9 35 85 19:15.13 1:12:08.05 3:42.61
5 227 Aiden Weber 11 59 144 20:33.70 1:32:41.75 5:01.18
6 223 Edgar Chavira 11 (65) (209) 21:01.47 1:53:43.22 5:28.95

Team - New Home

Finish Position - 5

Team Score (places): 167

Team Score (times): 1:36:11.10

Ave Time:19:14.22

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 261 Dylan Martinez 11 21 21 18:27.72 18:27.72 2:55.20
2 260 Kaleb Leclair 10 23 44 18:38.77 37:06.49 3:06.25
3 262 Ethan Martinez 12 26 70 18:54.05 56:00.54 3:21.53
4 263 Bode Stewart 9 46 116 20:00.67 1:16:01.21 4:28.15
5 264 Ryan Weeks 9 51 167 20:09.89 1:36:11.10 4:37.37
6 259 Reed Bundy 12 (66) (233) 21:03.61 1:57:14.71 5:31.09

Team - Spur

Finish Position - 6

Team Score (places): 190

Team Score (times): 1:36:35.33

Ave Time:19:19.07

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 287 Dustin Dominey 12 2 2 15:55.05 15:55.05 0:22.53
2 286 Zage Barron 10 9 11 17:46.30 33:41.35 2:13.78
3 291 Jorden Zarate 9 14 25 17:57.02 51:38.37 2:24.50
4 290 Luke Smithey 10 68 93 21:16.93 1:12:55.30 5:44.41
5 288 Garrett McCormick 10 97 190 23:40.03 1:36:35.33 8:07.51

Team - Knox City

Finish Position - 7

Team Score (places): 214

Team Score (times): 1:38:28.77

Ave Time:19:41.75

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 235 Jaden Smart 9 15 15 17:59.50 17:59.50 2:26.98
2 233 Anthony Hernandez 9 28 43 19:01.04 37:00.54 3:28.52
3 232 Wesson Ham 9 52 95 20:16.27 57:16.81 4:43.75
4 236 Mason Smart 10 58 153 20:31.69 1:17:48.50 4:59.17
5 231 Josiah Coplen 9 61 214 20:40.27 1:38:28.77 5:07.75
6 230 Chance Baty 10 (104) (318) 24:18.13 2:02:46.90 8:45.61
7 234 Jacob Ruiz 9 (112) (430) 26:03.26 2:28:50.16 10:30.74

Team - Meadow

Finish Position - 8

Team Score (places): 217

Team Score (times): 1:38:36.04

Ave Time:19:43.21

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 240 Angel Hernandez 11 20 20 18:25.38 18:25.38 2:52.86
2 244 Ramon Rodriguez 9 41 61 19:36.47 38:01.85 4:03.95
3 242 Ruben Moya 12 42 103 19:37.59 57:39.44 4:05.07
4 245 Robert Sanchez 12 54 157 20:22.31 1:18:01.75 4:49.79
5 246 Johnathan Valentine 10 60 217 20:34.29 1:38:36.04 5:01.77
6 241 Riley McBee 12 (76) (293) 21:43.93 2:00:19.97 6:11.41
7 243 Noah Perez 11 (89) (382) 23:01.14 2:23:21.11 7:28.62

Team - Channing

Finish Position - 9

Team Score (places): 256

Team Score (times): 1:42:00.10

Ave Time:20:24.02

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 185 Garret Birdsong 11 4 4 17:13.05 17:13.05 1:40.53
2 188 Chris Bohannan 12 27 31 18:55.03 36:08.08 3:22.51
3 186 Leighton Birdsong 10 49 80 20:07.19 56:15.27 4:34.67
4 187 Tristian Birdsong 9 82 162 22:16.06 1:18:31.33 6:43.54
5 189 Sean McCoy 12 94 256 23:28.77 1:42:00.10 7:56.25

Team - Turkey Valley

Finish Position - 10

Team Score (places): 292

Team Score (times): 1:46:07.42

Ave Time:21:13.48

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 295 Jake Merrell 12 6 6 17:27.49 17:27.49 1:54.97
2 298 Juan Villarreal 12 48 54 20:02.59 37:30.08 4:30.07
3 293 Branson Cruse 11 55 109 20:24.93 57:55.01 4:52.41
4 294 Jed Day 12 70 179 21:29.47 1:19:24.48 5:56.95
5 296 Corbin Neely 9 113 292 26:42.94 1:46:07.42 11:10.42
6 297 Ishmael Valdez 10 (114) (406) 27:47.44 2:13:54.86 12:14.92

Team - Darrouzett

Finish Position - 11

Team Score (places): 298

Team Score (times): 1:44:08.94

Ave Time:20:49.79

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 202 Marcos Reyes 12 10 10 17:49.81 17:49.81 2:17.29
2 200 Glen Lambert 10 62 72 20:57.07 38:46.88 5:24.55
3 203 Kyler Wheatley 10 72 144 21:31.82 1:00:18.70 5:59.30
4 198 Devin Aguinaga 12 73 217 21:36.16 1:21:54.86 6:03.64
5 199 Dallas Bentley 12 81 298 22:14.08 1:44:08.94 6:41.56
6 201 Ramon Ochoa 9 (102) (400) 23:59.36 2:08:08.30 8:26.84

Team - Wellman-Union

Finish Position - 12

Team Score (places): 303

Team Score (times): 1:46:02.79

Ave Time:21:12.56

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 301 Hunter Neill 12 13 13 17:56.49 17:56.49 2:23.97
2 303 Brodey Yates 11 19 32 18:22.81 36:19.30 2:50.29
3 302 Rigo Rios 12 63 95 20:58.99 57:18.29 5:26.47
4 300 Jacob Hildebrand 11 103 198 24:17.11 1:21:35.40 8:44.59
5 299 Brad Franke 11 105 303 24:27.39 1:46:02.79 8:54.87

Team - Petersburg

Finish Position - 13

Team Score (places): 310

Team Score (times): 1:44:50.22

Ave Time:20:58.04

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 277 Ventura Lopez 11 44 44 19:42.92 19:42.92 4:10.40
2 276 Raymond Jimenez 10 47 91 20:02.52 39:45.44 4:30.00
3 273 Sergio Alvarado 11 57 148 20:30.04 1:00:15.48 4:57.52
4 275 Grant Horn 10 74 222 21:36.55 1:21:52.03 6:04.03
5 271 Abraham Alvarado 11 88 310 22:58.19 1:44:50.22 7:25.67
6 274 Neftali Avila 9 (90) (400) 23:08.09 2:07:58.31 7:35.57
7 272 Jesus Alvarado 9 (99) (499) 23:49.69 2:31:48.00 8:17.17

Team - Miami

Finish Position - 14

Team Score (places): 322

Team Score (times): 1:47:08.16

Ave Time:21:25.63

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 249 Reece Kirby 11 25 25 18:43.88 18:43.88 3:11.36
2 250 Noel Lopez 11 29 54 19:03.74 37:47.62 3:31.22
3 251 Seth Roberson 10 69 123 21:23.30 59:10.92 5:50.78
4 248 Samuel Hudson 11 92 215 23:17.09 1:22:28.01 7:44.57
5 247 Ramon Baylon 12 107 322 24:40.15 1:47:08.16 9:07.63

Team - Hart

Finish Position - 15

Team Score (places): 339

Team Score (times): 1:47:26.90

Ave Time:21:29.38

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 220 Dillion Smothermon 10 34 34 19:10.88 19:10.88 3:38.36
2 215 Diaz Alejandro 10 39 73 19:32.29 38:43.17 3:59.77
3 216 Brennon Garcia 11 77 150 21:50.44 1:00:33.61 6:17.92
4 219 Alejandro Guevara 11 93 243 23:19.81 1:23:53.42 7:47.29
5 221 Jesse Sotelo 12 96 339 23:33.48 1:47:26.90 8:00.96
6 217 Dominic Gonzales 9 (109) (448) 25:02.62 2:12:29.52 9:30.10
7 218 Matthew Gonzales 10 (111) (559) 25:28.88 2:37:58.40 9:56.36

Team - Paducah

Finish Position - 16

Team Score (places): 343

Team Score (times): 1:47:01.06

Ave Time:21:24.21

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 269 Christopher Martinez 9 43 43 19:39.55 19:39.55 4:07.03
2 265 Dalton Howard 11 56 99 20:28.26 40:07.81 4:55.74
3 270 Alec Roberts 11 78 177 21:53.28 1:02:01.09 6:20.76
4 266 Steven Howard 10 80 257 22:12.92 1:24:14.01 6:40.40
5 268 Jacob Lecroy 9 86 343 22:47.05 1:47:01.06 7:14.53
6 267 Tate Hutchinson 9 (95) (438) 23:32.48 2:10:33.54 7:59.96

Team - White Deer

Finish Position - 17

Team Score (places): 362

Team Score (times): 1:48:39.06

Ave Time:21:43.81

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 305 Payton Freeman 12 36 36 19:15.80 19:15.80 3:43.28
2 304 Teel Forney 12 71 107 21:30.79 40:46.59 5:58.27
3 307 Keinun Ketchum 10 75 182 21:41.11 1:02:27.70 6:08.59
4 308 Yahir Rodriquez 9 79 261 22:12.12 1:24:39.82 6:39.60
5 309 Grayson Smith 9 101 362 23:59.24 1:48:39.06 8:26.72
6 306 Austin Gollihugh 10 (115) (477) 29:03.10 2:17:42.16 13:30.58

Team - Booker

Finish Position - 18

Team Score (places): 364

Team Score (times): 1:49:28.29

Ave Time:21:53.66

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 182 Diego Flores 12 22 22 18:34.70 18:34.70 3:02.18
2 180 Israel Banuelos 10 64 86 21:01.06 39:35.76 5:28.54
3 179 Edgar Avila 10 87 173 22:47.41 1:02:23.17 7:14.89
4 183 Benjamin Holt 10 91 264 23:09.50 1:25:32.67 7:36.98
5 184 Ismael Jimenez 9 100 364 23:55.62 1:49:28.29 8:23.10

Team - Crowell

Finish Position - 19

Team Score (places): 466

Team Score (times): 1:57:06.08

Ave Time:23:25.22

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 193 Dakota Degan 10 83 83 22:35.79 22:35.79 7:03.27
2 194 Skyler Hayes 11 84 167 22:36.44 45:12.23 7:03.92
3 192 Nick Alberts-Gonzales 12 85 252 22:36.50 1:07:48.73 7:03.98
4 197 Simon Rodriguez 10 106 358 24:31.83 1:32:20.56 8:59.31
5 195 Tanner Johnson 12 108 466 24:45.52 1:57:06.08 9:13.00

Team - Benjamin

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 174 Caleb Barrientez 12 Less Than 5   18:25.88 18:25.88 2:53.36
2 175 Jalen Barrientez 10 Less Than 5   18:41.09 37:06.97 3:08.57
3 176 J.c. Espinal 11 Less Than 5   20:08.68 57:15.65 4:36.16
4 177 Aaron Espinosa 10 Less Than 5   22:15.90 1:19:31.55 6:43.38

Team - Follett

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 211 Marshal Howard 9 Less Than 5   23:56.17 23:56.17 8:23.65

Team - Groom

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 212 Braxton Johnson 9 Less Than 5   19:28.61 19:28.61 3:56.09

Team - Happy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 214 Zachary Reyes 10 Less Than 5   21:23.19 21:23.19 5:50.67

Team - Lorenzo

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 239 Nick Aycock 9 Less Than 5   20:22.77 20:22.77 4:50.25

Team - Ropesville Ropes

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 278 Pake Partington 10 Less Than 5   22:39.72 22:39.72 7:07.20

Team - Texline

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 292 Colton Luther 9 Less Than 5   20:38.23 20:38.23 5:05.71

Team - Whiteface

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 310 Pedro Martha 12 Less Than 5   18:40.87 18:40.87 3:08.35
2 311 Jaime Mendoza 12 Less Than 5   19:22.17 38:03.04 3:49.65

Team - Whitharral

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 314 Zakary Driver 9 Less Than 5   18:58.26 18:58.26 3:25.74
2 313 Oscar Carlos 10 Less Than 5   19:10.12 38:08.38 3:37.60

Team - Adrian

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 170 Daniel Leal 12 Less Than 5   22:02.36 22:02.36 6:29.84

Team - Afton Patton Springs

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 172 Jaxon White 10 Less Than 5   18:00.05 18:00.05 2:27.53
2 171 Frankie Morales 10 Less Than 5   21:58.49 39:58.54 6:25.97

Team - Anton

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 173 Christian Sosa 11 Less Than 5   22:45.71 22:45.71 7:13.19

Team - Chillicothe

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 191 Travis Simank 12 Less Than 5   20:26.91 20:26.91 4:54.39
2 190 Jake Ha 10 Less Than 5   21:11.48 41:38.39 5:38.96

Team - Hedley

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 228 Collin Monroe 10 Less Than 5   19:13.26 19:13.26 3:40.74
2 229 Jordan Upton 9 Less Than 5   20:21.42 39:34.68 4:48.90

Team - Lefors

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 238 Tyson Tapp 12 Less Than 5   18:45.09 18:45.09 3:12.57
2 237 Braden Tapp 11 Less Than 5   19:49.27 38:34.36 4:16.75

Team - Wilson

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 315 Juan Perez 9 Less Than 5   20:37.06 20:37.06 5:04.54

Results Question | Race Website

Results Powered By: