mychiptime.com

25-6A FRESHMAN GIRLS

10/10/2017

Round Rock, TX

25-6A FRESHMAN GIRLS

Cross Country


Back to UIL District 25-6A XC Championships Main


UIL District 25-6A XC Championships

UIL District 25-6A XC Championships

October 10, 2017


Results by RunFAR Racing Services, Inc. RunFAR Racing Services, Inc.

Table of Contents

Finish List - Girls - Freshman Girls - UIL District 25-6A XC
Team Detail - Girls - Freshman Girls - UIL District 25-6A XC
Top

Overall Finish List - Girls

Freshman Girls

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace year  
1 1 3736 Katie Carrero Austin Vandegrift 21:07.5 6:46/M 9  
2 2 3732 Grace Ballangee Austin Vandegrift 21:51.5 7:00/M 9  
3 3 3812 Kinsey Neas Austin Westlake 22:22.3 7:10/M 9  
4 4 3719 Tallie Kumar Austin Lake Travis 22:38.8 7:15/M 9  
5 5 3743 Kara Gilbert Austin Vandegrift 23:01.6 7:23/M 9  
6 6 3839 Jayli Cavarrubio Buda Hays 23:31.4 7:32/M 9  
7 7 3816 Lauren Ogilive Austin Westlake 23:39.4 7:35/M 9  
8 8 3833 Dilyn Weitzner Austin Westlake 23:40.8 7:35/M 9  
9 9 3716 Katherine Goclan Austin Lake Travis 23:48.4 7:38/M 9  
10 10 3705 Natalie Bladen Austin Lake Travis 23:51.1 7:39/M 9  
11 11 3706 Lily Bradshaw Austin Lake Travis 23:52.3 7:39/M 9  
12 12 3847 Allie Madden Buda Hays 23:57.2 7:41/M 9  
13 13 3756 Kaliegh Meneses Austin Vandegrift 23:57.5 7:41/M 9  
14 14 3704 Kaitlyn Bingham Austin Lake Travis 24:22.2 7:49/M 9  
15 15 3774 Courtney Charley Austin Westlake 24:58.0 8:00/M 9  
16 16 3786 Seona Helmi Austin Westlake 25:01.5 8:01/M 9  
17 17 3902 Emery Hall Leander 25:11.0 8:04/M 9  
18 18 3918 Alyssa Sullivan Leander 25:18.2 8:07/M 9  
19 19 3777 Ellie Dawson Austin Westlake 25:28.2 8:10/M 9  
20 20 3746 Taylor Green Austin Vandegrift 25:29.1 8:10/M 9  
21 21 3920 Lesli Townsend Leander 25:29.6 8:10/M 9  
22 22 3826 Peyton Rickard Austin Westlake 25:44.8 8:15/M 9  
23 23 3851 Elizabeth Oksanen Buda Hays 25:46.5 8:16/M 9  
24 24 3701 Evelyn Batchelor Austin Lake Travis 25:48.0 8:16/M 9  
25 (> 7) 3800 Raquel Marichalar Austin Westlake 25:49.6 8:16/M 9  
26 25 3733 Amanda Bartz Austin Vandegrift 25:57.4 8:19/M 9  
27 (> 7) 3802 Natalie Massaed Austin Westlake 26:22.9 8:27/M 9  
28 26 3842 Katie Foate Buda Hays 26:54.3 8:37/M 9  
29 (> 7) 3811 Abby Murr Austin Westlake 27:36.6 8:51/M 9  
30 27 3922 Kate Wright Leander 27:51.0 8:56/M 9  
31 28 3921 Natalie Whiddon Leander 27:51.5 8:56/M 9  
32 29 3837 Kaylee Blount Buda Hays 28:03.1 8:59/M 9  
33 30 3739 Mckenzie Couch Austin Vandegrift 28:04.0 9:00/M 9  
34 31 3844 Rosie Galvan Buda Hays 28:49.2 9:14/M 9  
35 (> 7) 3764 Lekha Sripathi Austin Vandegrift 29:43.4 9:31/M 9  
36 32 3911 Abigail Murillo-Alvarado Leander 30:34.7 9:48/M 9  
37 33 3914 Angelina Rangel Leander 30:48.2 9:52/M 9  
38 (> 7) 3915 Karla Romero-Guillen Leander 33:10.7 10:38/M 9  
Top

Final Team Results - Girls

Freshman Girls

Team - Austin Vandegrift

Finish Position - 1

Team Score (places): 41

Team Score (times): 1:55:27.3

Ave Time:23:05.4

Pos Bib No Name year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3736 Katie Carrero 9 1 1 21:07.5 21:07.5 0:00.0
2 3732 Grace Ballangee 9 2 3 21:51.5 42:59.1 0:44.0
3 3743 Kara Gilbert 9 5 8 23:01.6 1:06:00.7 1:54.0
4 3756 Kaliegh Meneses 9 13 21 23:57.5 1:29:58.2 2:49.9
5 3746 Taylor Green 9 20 41 25:29.1 1:55:27.3 4:21.5
6 3733 Amanda Bartz 9 (25) (66) 25:57.4 2:21:24.7 4:49.8
7 3739 Mckenzie Couch 9 (30) (96) 28:04.0 2:49:28.8 6:56.4
8 3764 Lekha Sripathi 9 More Than 7   29:43.4 3:19:12.2 8:35.8

Team - Austin Lake Travis

Finish Position - 2

Team Score (places): 48

Team Score (times): 1:58:33.0

Ave Time:23:42.6

Pos Bib No Name year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3719 Tallie Kumar 9 4 4 22:38.8 22:38.8 1:31.2
2 3716 Katherine Goclan 9 9 13 23:48.4 46:27.2 2:40.8
3 3705 Natalie Bladen 9 10 23 23:51.1 1:10:18.4 2:43.6
4 3706 Lily Bradshaw 9 11 34 23:52.3 1:34:10.7 2:44.7
5 3704 Kaitlyn Bingham 9 14 48 24:22.2 1:58:33.0 3:14.6
6 3701 Evelyn Batchelor 9 (24) (72) 25:48.0 2:24:21.0 4:40.4

Team - Austin Westlake

Finish Position - 3

Team Score (places): 49

Team Score (times): 1:59:42.1

Ave Time:23:56.4

Pos Bib No Name year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3812 Kinsey Neas 9 3 3 22:22.3 22:22.3 1:14.8
2 3816 Lauren Ogilive 9 7 10 23:39.4 46:01.8 2:31.8
3 3833 Dilyn Weitzner 9 8 18 23:40.8 1:09:42.6 2:33.2
4 3774 Courtney Charley 9 15 33 24:58.0 1:34:40.6 3:50.4
5 3786 Seona Helmi 9 16 49 25:01.5 1:59:42.1 3:53.9
6 3777 Ellie Dawson 9 (19) (68) 25:28.2 2:25:10.3 4:20.6
7 3826 Peyton Rickard 9 (22) (90) 25:44.8 2:50:55.2 4:37.2
8 3800 Raquel Marichalar 9 More Than 7   25:49.6 3:16:44.8 4:42.0
9 3802 Natalie Massaed 9 More Than 7   26:22.9 3:43:07.8 5:15.4
10 3811 Abby Murr 9 More Than 7   27:36.6 4:10:44.4 6:29.1

Team - Buda Hays

Finish Position - 4

Team Score (places): 96

Team Score (times): 2:08:12.8

Ave Time:25:38.5

Pos Bib No Name year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3839 Jayli Cavarrubio 9 6 6 23:31.4 23:31.4 2:23.9
2 3847 Allie Madden 9 12 18 23:57.2 47:28.7 2:49.7
3 3851 Elizabeth Oksanen 9 23 41 25:46.5 1:13:15.2 4:38.9
4 3842 Katie Foate 9 26 67 26:54.3 1:40:09.6 5:46.8
5 3837 Kaylee Blount 9 29 96 28:03.1 2:08:12.8 6:55.5
6 3844 Rosie Galvan 9 (31) (127) 28:49.2 2:37:02.0 7:41.6

Team - Leander

Finish Position - 5

Team Score (places): 111

Team Score (times): 2:11:41.4

Ave Time:26:20.3

Pos Bib No Name year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3902 Emery Hall 9 17 17 25:11.0 25:11.0 4:03.5
2 3918 Alyssa Sullivan 9 18 35 25:18.2 50:29.3 4:10.7
3 3920 Lesli Townsend 9 21 56 25:29.6 1:15:58.9 4:22.0
4 3922 Kate Wright 9 27 83 27:51.0 1:43:49.9 6:43.4
5 3921 Natalie Whiddon 9 28 111 27:51.5 2:11:41.4 6:43.9
6 3911 Abigail Murillo-Alvarado 9 (32) (143) 30:34.7 2:42:16.2 9:27.2
7 3914 Angelina Rangel 9 (33) (176) 30:48.2 3:13:04.4 9:40.6
8 3915 Karla Romero-Guillen 9 More Than 7   33:10.7 3:46:15.2 12:03.2

Results Question | Race Website

Results Powered By: