mychiptime.com

FRESHMAN BOYS/GIRLS

10/06/2017

Austin, TX

FRESHMAN BOYS/GIRLS

XC


Back to UIL District 25-5A, 14-6A Main


UIL District 25-5A & 14-6A XC Championships

UIL District 25-5A & 14-6A XC Championships

October 06, 2017


Results by RunFAR Racing Services, Inc. RunFAR Racing Services, Inc.

Table of Contents

Finish List - Girls - FRESHMAN - District 14-6A
Team Detail - Girls - FRESHMAN - District 14-6A
Finish List - Boys - FRESHMAN - District 14-6A
Team Detail - Boys - FRESHMAN - District 14-6A
Top

Overall Finish List - Boys

FRESHMAN

District 14-6A

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 2793 Will Hartnett Austin Bowie 19:09.2 6:08/M 9  
2 2 2767 Tristan Roach Austin Anderson 19:21.9 6:12/M 9  
3 3 2760 Riley Mills Austin Anderson 19:48.4 6:21/M 9  
4 4 2794 Vadim Killirov Austin Bowie 19:53.4 6:22/M 9  
5 5 2828 Cristian Hernandez Del Valle 20:02.0 6:25/M 9  
6 6 2818 Caleb Brizuela Del Valle 20:13.2 6:29/M 9  
7 7 2783 Jacob Breedveld Austin Bowie 20:14.1 6:29/M 9  
8 8 2840 Anthony Vidaurre Del Valle 20:29.3 6:34/M 9  
9 9 2829 Alan Jaramillo Del Valle 20:49.0 6:40/M 9  
10 10 2824 Erick Flores Del Valle 20:57.5 6:43/M 9  
11 11 2726 Roninson Dinh Austin Anderson 21:00.5 6:44/M 9  
12 12 2749 Nickolas Kinnos Austin Anderson 21:08.9 6:46/M 9  
13 (< 5) 2874 Levi Soto San Marcos 21:09.3 6:47/M 9  
14 (< 5) 2863 Jose Gomez San Marcos 22:01.5 7:03/M 9  
15 13 2837 Fernando Sustaita Del Valle 22:16.1 7:08/M 9  
16 14 2736 Connor Gockel Austin Anderson 22:20.0 7:09/M 9  
17 15 2814 Irvin Abarca Del Valle 22:25.6 7:11/M 9  
18 16 2808 Andrew Underwood Austin Bowie 23:01.6 7:23/M 9  
19 17 2756 Tyler Martinez Austin Anderson 23:12.8 7:26/M 9  
20 18 2751 Wyarr Krieg Austin Anderson 23:13.0 7:26/M 9  
21 (> 7) 2723 Zak Cruz Austin Anderson 23:29.7 7:32/M 9  
22 (> 7) 2830 Jonathan Lopez Del Valle 23:34.8 7:33/M 9  
23 (> 7) 2744 Isaiah Jimenez Austin Anderson 23:53.4 7:39/M 9  
24 19 2802 Greyson Offerman Austin Bowie 24:04.4 7:43/M 9  
25 20 2782 Michael Boone Austin Bowie 24:06.7 7:43/M 9  
26 (> 7) 2766 Ethan Pustka Austin Anderson 24:15.7 7:46/M 9  
27 21 2803 Kush Patel Austin Bowie 24:26.1 7:50/M 9  
28 (< 5) 2710 Jose Rodriguez Austin Akins 24:26.2 7:50/M 9  
29 (> 7) 2714 Alex Aguilar Austin Anderson 24:33.2 7:52/M 9  
30 (> 7) 2724 Brett Cryan Austin Anderson 25:01.1 8:01/M 9  
31 (> 7) 2753 Joshua Lewis Austin Anderson 25:20.9 8:07/M 9  
32 (< 5) 2708 Alex Rebollar Austin Akins 25:46.0 8:16/M  
33 (< 5) 2703 Jordan Masters Austin Akins 25:56.5 8:19/M  
34 (> 7) 2815 Heber Acuna Del Valle 26:33.0 8:31/M 9  
35 (> 7) 2731 Evan Fletcher Austin Anderson 27:21.5 8:46/M 9  
36 (< 5) 2705 Vincenzo Montgomery Austin Akins 27:36.9 8:51/M 9  
37 (> 7) 2786 Dallas Coggins Austin Bowie 29:20.1 9:24/M 9  
Top

Final Team Results - Boys

FRESHMAN

District 14-6A

Team - Del Valle

Finish Position - 1

Team Score (places): 38

Team Score (times): 1:42:31.2

Ave Time:20:30.2

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2828 Cristian Hernandez 9 5 5 20:02.0 20:02.0 0:52.7
2 2818 Caleb Brizuela 9 6 11 20:13.2 40:15.2 1:03.9
3 2840 Anthony Vidaurre 9 8 19 20:29.3 1:00:44.6 1:20.0
4 2829 Alan Jaramillo 9 9 28 20:49.0 1:21:33.6 1:39.7
5 2824 Erick Flores 9 10 38 20:57.5 1:42:31.2 1:48.2
6 2837 Fernando Sustaita 9 (13) (51) 22:16.1 2:04:47.3 3:06.8
7 2814 Irvin Abarca 9 (15) (66) 22:25.6 2:27:13.0 3:16.4
8 2830 Jonathan Lopez 9 More Than 7   23:34.8 2:50:47.9 4:25.6
9 2815 Heber Acuna 9 More Than 7   26:33.0 3:17:20.9 7:23.7

Team - Austin Anderson

Finish Position - 2

Team Score (places): 42

Team Score (times): 1:43:39.9

Ave Time:20:43.9

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2767 Tristan Roach 9 2 2 19:21.9 19:21.9 0:12.6
2 2760 Riley Mills 9 3 5 19:48.4 39:10.3 0:39.1
3 2726 Roninson Dinh 9 11 16 21:00.5 1:00:10.8 1:51.2
4 2749 Nickolas Kinnos 9 12 28 21:08.9 1:21:19.8 1:59.6
5 2736 Connor Gockel 9 14 42 22:20.0 1:43:39.9 3:10.8
6 2756 Tyler Martinez 9 (17) (59) 23:12.8 2:06:52.8 4:03.6
7 2751 Wyarr Krieg 9 (18) (77) 23:13.0 2:30:05.8 4:03.7
8 2723 Zak Cruz 9 More Than 7   23:29.7 2:53:35.5 4:20.4
9 2744 Isaiah Jimenez 9 More Than 7   23:53.4 3:17:29.0 4:44.1
10 2766 Ethan Pustka 9 More Than 7   24:15.7 3:41:44.7 5:06.4
11 2714 Alex Aguilar 9 More Than 7   24:33.2 4:06:18.0 5:24.0
12 2724 Brett Cryan 9 More Than 7   25:01.1 4:31:19.2 5:51.9
13 2753 Joshua Lewis 9 More Than 7   25:20.9 4:56:40.1 6:11.6
14 2731 Evan Fletcher 9 More Than 7   27:21.5 5:24:01.6 8:12.2

Team - Austin Bowie

Finish Position - 3

Team Score (places): 47

Team Score (times): 1:46:22.9

Ave Time:21:16.6

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2793 Will Hartnett 9 1 1 19:09.2 19:09.2 0:00.0
2 2794 Vadim Killirov 9 4 5 19:53.4 39:02.7 0:44.2
3 2783 Jacob Breedveld 9 7 12 20:14.1 59:16.9 1:04.8
4 2808 Andrew Underwood 9 16 28 23:01.6 1:22:18.5 3:52.3
5 2802 Greyson Offerman 9 19 47 24:04.4 1:46:22.9 4:55.1
6 2782 Michael Boone 9 (20) (67) 24:06.7 2:10:29.7 4:57.4
7 2803 Kush Patel 9 (21) (88) 24:26.1 2:34:55.9 5:16.9
8 2786 Dallas Coggins 9 More Than 7   29:20.1 3:04:16.1 10:10.9

Team - Austin Akins

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2710 Jose Rodriguez 9 Less Than 5   24:26.2 24:26.2 5:16.9
2 2708 Alex Rebollar Less Than 5   25:46.0 50:12.2 6:36.7
3 2703 Jordan Masters Less Than 5   25:56.5 1:16:08.8 6:47.2
4 2705 Vincenzo Montgomery 9 Less Than 5   27:36.9 1:43:45.7 8:27.6

Team - San Marcos

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2874 Levi Soto 9 Less Than 5   21:09.3 21:09.3 2:00.0
2 2863 Jose Gomez 9 Less Than 5   22:01.5 43:10.9 2:52.3
Top

Overall Finish List - Girls

FRESHMAN

District 14-6A

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace YEAR  
1 1 2666 Violeta Osorio Del Valle 23:41.9 7:35/M 9  
2 2 2668 Carol Ramirez Del Valle 24:26.9 7:50/M 9  
3 3 2598 Alyssa Aguirre Del Valle 25:07.5 8:03/M 9  
4 (< 5) 2539 Elfathi Umayma Austin Akins 25:11.6 8:04/M 9  
5 4 2662 Daniela MacEdo Del Valle 26:34.8 8:31/M 9  
6 (< 5) 2571 Nardos Southwick Austin Anderson 27:13.1 8:43/M 9  
7 5 2671 Reyna Rodriguez Del Valle 28:00.2 8:58/M 9  
8 6 2674 Giselle Umanazor Del Valle 28:40.4 9:11/M 9  
9 7 2659 Dyan Koperly Del Valle 30:01.4 9:37/M 9  
10 (< 5) 2543 Gabriela Abundis Austin Anderson 34:58.2 11:12/M 10  
11 (< 5) 2555 Madisson Isaacs Austin Anderson 36:12.1 11:36/M 9  
Top

Final Team Results - Girls

FRESHMAN

District 14-6A

Team - Del Valle

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 2:07:51.4

Ave Time:25:34.3

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2666 Violeta Osorio 9 1 1 23:41.9 23:41.9 0:00.0
2 2668 Carol Ramirez 9 2 3 24:26.9 48:08.8 0:45.0
3 2598 Alyssa Aguirre 9 3 6 25:07.5 1:13:16.4 1:25.6
4 2662 Daniela MacEdo 9 4 10 26:34.8 1:39:51.2 2:52.9
5 2671 Reyna Rodriguez 9 5 15 28:00.2 2:07:51.4 4:18.3
6 2674 Giselle Umanazor 9 (6) (21) 28:40.4 2:36:31.9 4:58.5
7 2659 Dyan Koperly 9 (7) (28) 30:01.4 3:06:33.3 6:19.5

Team - Austin Akins

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2539 Elfathi Umayma 9 Less Than 5   25:11.6 25:11.6 1:29.7

Team - Austin Anderson

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name YEAR O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2571 Nardos Southwick 9 Less Than 5   27:13.1 27:13.1 3:31.2
2 2543 Gabriela Abundis 10 Less Than 5   34:58.2 1:02:11.4 11:16.3
3 2555 Madisson Isaacs 9 Less Than 5   36:12.1 1:38:23.6 12:30.2

Results Question | Race Website

Results Powered By: