mychiptime.com

DIV 2 BOYS

08/26/2017

Midland, TX

XC


Back to Tall City XC Invite Main




Tall City XC Invitational

Tall City XC Invitational

August 26, 2017


Results By Race Management Systems, Inc.

Table of Contents

Finish List - Boys - D2 - Boys - School Teams
Team Detail - Boys - D2 - Boys - School Teams
Top

Overall Finish List - Boys

D2 - Boys

School Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 1653 Jorhan Velasco Crane 17:27.51 5:36/M 10  
2 2 1651 Andy Valles Crane 17:52.24 5:44/M 11  
3 3 1835 Wyatt Mills Sanderson 18:06.40 5:48/M 11  
4 4 1800 Zachary Padilla Pecos 18:14.36 5:51/M 12  
5 5 1783 Unberto Gonzalez Odessa Permian 18:14.70 5:51/M 9  
6 6 1642 Ramon Padilla Crane 18:15.99 5:51/M 10  
7 7 1649 Josiah Valdez Crane 18:29.92 5:55/M 10  
8 (< 5) 1745 Anthony Ramon Midland Lee 18:32.46 5:56/M 11  
9 8 1794 Angel Alaniz Pecos 18:37.48 5:58/M 12  
10 9 1711 Jace Mitchell Midland Christian School 18:39.46 5:59/M 11  
11 10 1634 Aldo Garcia Crane 18:40.60 5:59/M 9  
12 11 1637 Armando Hernandez Crane 18:41.10 5:59/M 9  
13 12 1646 Emanuel Salcedo Crane 18:41.24 5:59/M 12  
14 (> 7) 1641 Sebastian Murguia Crane 18:42.56 6:00/M 10  
15 (> 7) 1643 Elijah Perez Crane 18:42.58 6:00/M 10  
16 13 1777 Aiden Albirdrez Odessa Permian 18:54.86 6:03/M 11  
17 14 1616 Jeremiah Collins Big Spring 18:59.17 6:05/M 10  
18 15 1801 Angel Sanchez Pecos 19:02.40 6:06/M  
19 16 1788 Michael Ledbetter Odessa Permian 19:12.35 6:09/M 10  
20 17 1602 Brayden Medina Andrews 19:14.99 6:10/M 9  
21 18 1733 Isaiah Montoya Midland Greenwood 19:18.28 6:11/M 10  
22 19 1603 Adrian Montoya Andrews 19:19.08 6:11/M 11  
23 20 1792 Aaron Price Odessa Permian 19:22.71 6:12/M 10  
24 21 1682 Alijah Ontiveros Lenorah Grady 19:23.11 6:13/M 11  
25 22 1830 Jacob Cleveland Sanderson 19:25.45 6:13/M 11  
26 23 1730 Gabriel Cervantes Midland Greenwood 19:27.56 6:14/M 11  
27 24 1784 Sebastian Hernandez Odessa Permian 19:31.01 6:15/M 11  
28 25 1586 Clayton Cheshire Andrews 19:34.17 6:16/M 9  
29 (< 5) 1774 Adin Watson Midland Trinity School 19:36.96 6:17/M 10  
30 26 1712 Caden Norris Midland Christian School 19:37.45 6:17/M 10  
31 (< 5) 1740 Alvin Avula Midland Lee 19:40.04 6:18/M 10  
32 27 1786 Jonathan Humphries Odessa Permian 19:44.70 6:19/M 12  
33 28 1870 Augustine De Los Santos Big Spring 19:45.86 6:20/M 10  
34 29 1704 Sam Beckett Midland Christian School 19:47.10 6:20/M 9  
35 (< 5) 1718 Jaxson Bayley Midland Classical 19:50.60 6:21/M 12  
36 30 1605 Edwin Munoz Andrews 19:50.65 6:21/M 9  
37 31 1615 Ismael Collazo Big Spring 19:58.97 6:24/M 12  
38 32 1791 Diego Ortega Odessa Permian 20:01.57 6:25/M 11  
39 33 1834 Sean Lopez Sanderson 20:02.80 6:25/M 12  
40 34 1709 Cole Little Midland Christian School 20:03.98 6:26/M 11  
41 (> 7) 1787 Javier Juarez Odessa Permian 20:08.50 6:27/M 11  
42 35 1604 Seth Moore Andrews 20:10.00 6:28/M 10  
43 36 1595 Noah Hernandez Andrews 20:10.94 6:28/M 10  
44 (> 7) 1779 Nolan Baze Odessa Permian 20:12.65 6:28/M 10  
45 (> 7) 1644 Austin Ramirez Crane 20:18.84 6:30/M 12  
46 37 1703 Austin Battles Midland Christian School 20:23.26 6:32/M 10  
47 38 1587 Cash Coats Andrews 20:29.61 6:34/M 9  
48 39 1681 Cristian Jimenez Lenorah Grady 20:30.36 6:34/M 10  
49 40 1827 Jacobi Campos Sanderson 20:31.55 6:35/M 10  
50 41 1622 Isaiah Martinez Big Spring 20:42.71 6:38/M 9  
51 42 1684 Tj Shands Lenorah Grady 20:55.97 6:42/M 12  
52 (> 7) 1790 David Oakley Odessa Permian 21:00.86 6:44/M 10  
53 43 1736 Augi Panalez Midland Greenwood 21:03.09 6:45/M 10  
54 (> 7) 1638 Edward Hernandez Crane 21:03.13 6:45/M 10  
55 44 1713 Christian Olivas Midland Christian School 21:09.81 6:47/M 9  
56 (< 5) 1868 Trent Gonzalez Midland Lee 21:12.78 6:48/M 9  
57 45 1686 Cooper Simms Lenorah Grady 21:13.31 6:48/M 9  
58 46 1679 Justin Delucas Lenorah Grady 21:13.67 6:48/M 10  
59 47 1828 Dylan Carrasco Sanderson 21:18.62 6:50/M 11  
60 48 1567 Jaten Allen Abilene Wylie 21:25.38 6:52/M 9  
61 49 1625 Brandon Rogers Big Spring 21:29.72 6:53/M 9  
62 (< 5) 1629 Cj King Coahoma 21:37.34 6:56/M 11  
63 (< 5) 1760 Kyle Alworth Midland Trinity School 21:37.93 6:56/M 10  
64 (< 5) 1846 Austin Hewtty Stanton 21:44.05 6:58/M 9  
65 (< 5) 1804 Seth Caldwell Rankin 21:44.94 6:58/M 9  
66 (> 7) 1652 Jesus Valles Crane 21:46.92 6:59/M 11  
67 50 1826 Justin Alvarez Sanderson 21:48.37 6:59/M 11  
68 51 1573 Connor Ellis Abilene Wylie 21:50.12 7:00/M 11  
69 (< 5) 1805 Sammy Conde Rankin 21:53.51 7:01/M 9  
70 52 1618 Thomas Leos Big Spring 22:01.71 7:03/M 10  
71 53 1738 Tristan Ruiz Midland Greenwood 22:07.89 7:05/M 10  
72 (> 7) 1639 Mario Hernandez Crane 22:08.53 7:06/M 10  
73 54 1568 Brett Carnes Abilene Wylie 22:11.30 7:07/M 10  
74 55 1612 Daniel Blount Big Spring 22:13.24 7:07/M 9  
75 56 1570 Coltyn Cook Abilene Wylie 22:23.11 7:10/M 10  
76 (< 5) 1677 Pete Valasquez Kermit 22:25.60 7:11/M 9  
77 (< 5) 1630 Christian Klug Coahoma 22:29.66 7:12/M 11  
78 (< 5) 1765 Nate Evans Midland Trinity School 22:30.29 7:13/M 9  
79 57 1707 Dylan Floyd Midland Christian School 22:34.46 7:14/M 9  
80 58 1797 Baldemar MacIas Pecos 22:37.35 7:15/M 11  
81 (> 7) 1708 Nathan Hernandez Midland Christian School 22:37.91 7:15/M 11  
82 (> 7) 1591 Gregorio Gonzalez Andrews 22:40.88 7:16/M 9  
83 (< 5) 1845 Joshua Hensley Stanton 22:42.58 7:17/M 9  
84 (> 7) 1617 Jackie De La Garza Big Spring 22:54.22 7:20/M 9  
85 59 1796 Jerrod Gonzalez Pecos 22:54.83 7:20/M 12  
86 (> 7) 1648 Timothy Tilly Crane 22:56.51 7:21/M 10  
87 (< 5) 1752 Aydin Franco Midland TLCA 23:06.23 7:24/M FR  
88 (> 7) 1706 Logan Cook Midland Christian School 23:18.35 7:28/M 9  
89 60 1799 Moses Nichols Pecos 23:34.00 7:33/M  
90 (> 7) 1627 Tomas Tino Big Spring 23:34.88 7:33/M 11  
91 61 1580 Noah Phillips Abilene Wylie 23:35.48 7:34/M 9  
92 (> 7) 1650 Sebastian Valenzuela Crane 23:50.70 7:38/M 11  
93 (> 7) 1640 Keifer Maturin Crane 23:50.96 7:38/M 9  
94 (> 7) 1635 Fernando Garcia Crane 23:57.32 7:41/M 10  
95 (< 5) 1759 Eriq Adams Midland Trinity School 24:01.89 7:42/M 12  
96 (< 5) 1741 Ryan Galindo Midland Lee 24:24.48 7:49/M 9  
97 (< 5) 1756 Denys Stokes Midland TLCA 24:27.08 7:50/M FR  
98 (> 7) 1606 Adam Rodriguez Andrews 24:27.89 7:50/M 12  
99 62 1683 Isaiah Ontiveros Lenorah Grady 24:31.60 7:51/M 9  
100 63 1732 Jesus Grimaldo Midland Greenwood 24:34.27 7:52/M 11  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
101 (< 5) 1871 Chase Brantley Midland TLCA 24:49.99 7:57/M  
102 (< 5) 1837 Marco Armendariz Stanton 24:52.90 7:58/M 9  
103 64 1734 Cutter Morris Midland Greenwood 24:54.87 7:59/M 11  
104 (> 7) 1636 Rey Garcia Crane 25:35.07 8:12/M 10  
105 65 1579 Isaiah Narvaez Abilene Wylie 25:51.49 8:17/M 10  
106 (< 5) 1628 D'Kota Harrison Coahoma 26:50.02 8:36/M 9  
107 (< 5) 1753 Erik Munoz Midland TLCA 27:50.33 8:55/M FR  
108 66 1575 Mason Graham Abilene Wylie 27:56.21 8:57/M 10  
109 (< 5) 1836 Nickoli Aguirre Stanton 27:56.86 8:57/M 9  
110 (< 5) 1724 Nate McQueen Midland Classical 28:07.80 9:01/M 9  
111 67 1737 Dylan Quinn Midland Greenwood 28:33.22 9:09/M 11  
112 (< 5) 1669 Zackery Barron Kermit 28:49.94 9:14/M 9  
113 68 1685 Cole Short Lenorah Grady 29:22.42 9:25/M 11  
114 (< 5) 1721 Will Klemme Midland Classical 29:41.71 9:31/M 9  
115 (> 7) 1633 Isael Gamboa Crane 29:47.10 9:33/M 10  
116 (< 5) 1675 Cody Roman Kermit 30:25.27 9:45/M 9  
117 (> 7) 1680 Wesley Hill Lenorah Grady 30:49.51 9:53/M 10  
118 (> 7) 1645 Jose Rizo Crane 33:20.72 10:41/M 10  
Top

Final Team Results - Boys

D2 - Boys

Team - Crane

Finish Position - 1

Team Score (places): 26

Team Score (times): 1:30:46.26

Ave Time:18:09.25

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1653 Jorhan Velasco 10 1 1 17:27.51 17:27.51 0:00.00
2 1651 Andy Valles 11 2 3 17:52.24 35:19.75 0:24.73
3 1642 Ramon Padilla 10 6 9 18:15.99 53:35.74 0:48.48
4 1649 Josiah Valdez 10 7 16 18:29.92 1:12:05.66 1:02.41
5 1634 Aldo Garcia 9 10 26 18:40.60 1:30:46.26 1:13.09
6 1637 Armando Hernandez 9 (11) (37) 18:41.10 1:49:27.36 1:13.59
7 1646 Emanuel Salcedo 12 (12) (49) 18:41.24 2:08:08.60 1:13.73
8 1641 Sebastian Murguia 10 More Than 7   18:42.56 2:26:51.16 1:15.05
9 1643 Elijah Perez 10 More Than 7   18:42.58 2:45:33.74 1:15.07
10 1644 Austin Ramirez 12 More Than 7   20:18.84 3:05:52.58 2:51.33
11 1638 Edward Hernandez 10 More Than 7   21:03.13 3:26:55.71 3:35.62
12 1652 Jesus Valles 11 More Than 7   21:46.92 3:48:42.63 4:19.41
13 1639 Mario Hernandez 10 More Than 7   22:08.53 4:10:51.16 4:41.02
14 1648 Timothy Tilly 10 More Than 7   22:56.51 4:33:47.67 5:29.00
15 1650 Sebastian Valenzuela 11 More Than 7   23:50.70 4:57:38.37 6:23.19
16 1640 Keifer Maturin 9 More Than 7   23:50.96 5:21:29.33 6:23.45
17 1635 Fernando Garcia 10 More Than 7   23:57.32 5:45:26.65 6:29.81
18 1636 Rey Garcia 10 More Than 7   25:35.07 6:11:01.72 8:07.56
19 1633 Isael Gamboa 10 More Than 7   29:47.10 6:40:48.82 12:19.59
20 1645 Jose Rizo 10 More Than 7   33:20.72 7:14:09.54 15:53.21

Team - Odessa Permian

Finish Position - 2

Team Score (places): 78

Team Score (times): 1:35:15.63

Ave Time:19:03.13

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1783 Unberto Gonzalez 9 5 5 18:14.70 18:14.70 0:00.00
2 1777 Aiden Albirdrez 11 13 18 18:54.86 37:09.56 0:40.16
3 1788 Michael Ledbetter 10 16 34 19:12.35 56:21.91 0:57.65
4 1792 Aaron Price 10 20 54 19:22.71 1:15:44.62 1:08.01
5 1784 Sebastian Hernandez 11 24 78 19:31.01 1:35:15.63 1:16.31
6 1786 Jonathan Humphries 12 (27) (105) 19:44.70 1:55:00.33 1:30.00
7 1791 Diego Ortega 11 (32) (137) 20:01.57 2:15:01.90 1:46.87
8 1787 Javier Juarez 11 More Than 7   20:08.50 2:35:10.40 1:53.80
9 1779 Nolan Baze 10 More Than 7   20:12.65 2:55:23.05 1:57.95
10 1790 David Oakley 10 More Than 7   21:00.86 3:16:23.91 2:46.16

Team - Andrews

Finish Position - 3

Team Score (places): 126

Team Score (times): 1:38:08.89

Ave Time:19:37.78

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1602 Brayden Medina 9 17 17 19:14.99 19:14.99 0:00.00
2 1603 Adrian Montoya 11 19 36 19:19.08 38:34.07 0:04.09
3 1586 Clayton Cheshire 9 25 61 19:34.17 58:08.24 0:19.18
4 1605 Edwin Munoz 9 30 91 19:50.65 1:17:58.89 0:35.66
5 1604 Seth Moore 10 35 126 20:10.00 1:38:08.89 0:55.01
6 1595 Noah Hernandez 10 (36) (162) 20:10.94 1:58:19.83 0:55.95
7 1587 Cash Coats 9 (38) (200) 20:29.61 2:18:49.44 1:14.62
8 1591 Gregorio Gonzalez 9 More Than 7   22:40.88 2:41:30.32 3:25.89
9 1606 Adam Rodriguez 12 More Than 7   24:27.89 3:05:58.21 5:12.90

Team - Midland Christian School

Finish Position - 4

Team Score (places): 135

Team Score (times): 1:38:31.25

Ave Time:19:42.25

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1711 Jace Mitchell 11 9 9 18:39.46 18:39.46 0:00.00
2 1712 Caden Norris 10 26 35 19:37.45 38:16.91 0:57.99
3 1704 Sam Beckett 9 29 64 19:47.10 58:04.01 1:07.64
4 1709 Cole Little 11 34 98 20:03.98 1:18:07.99 1:24.52
5 1703 Austin Battles 10 37 135 20:23.26 1:38:31.25 1:43.80
6 1713 Christian Olivas 9 (44) (179) 21:09.81 1:59:41.06 2:30.35
7 1707 Dylan Floyd 9 (57) (236) 22:34.46 2:22:15.52 3:55.00
8 1708 Nathan Hernandez 11 More Than 7   22:37.91 2:44:53.43 3:58.45
9 1706 Logan Cook 9 More Than 7   23:18.35 3:08:11.78 4:38.89

Team - Pecos

Finish Position - 5

Team Score (places): 144

Team Score (times): 1:41:26.42

Ave Time:20:17.28

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1800 Zachary Padilla 12 4 4 18:14.36 18:14.36 0:00.00
2 1794 Angel Alaniz 12 8 12 18:37.48 36:51.84 0:23.12
3 1801 Angel Sanchez 15 27 19:02.40 55:54.24 0:48.04
4 1797 Baldemar MacIas 11 58 85 22:37.35 1:18:31.59 4:22.99
5 1796 Jerrod Gonzalez 12 59 144 22:54.83 1:41:26.42 4:40.47
6 1799 Moses Nichols (60) (204) 23:34.00 2:05:00.42 5:19.64

Team - Sanderson

Finish Position - 6

Team Score (places): 145

Team Score (times): 1:39:24.82

Ave Time:19:52.96

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1835 Wyatt Mills 11 3 3 18:06.40 18:06.40 0:00.00
2 1830 Jacob Cleveland 11 22 25 19:25.45 37:31.85 1:19.05
3 1834 Sean Lopez 12 33 58 20:02.80 57:34.65 1:56.40
4 1827 Jacobi Campos 10 40 98 20:31.55 1:18:06.20 2:25.15
5 1828 Dylan Carrasco 11 47 145 21:18.62 1:39:24.82 3:12.22
6 1826 Justin Alvarez 11 (50) (195) 21:48.37 2:01:13.19 3:41.97

Team - Big Spring

Finish Position - 7

Team Score (places): 163

Team Score (times): 1:40:56.43

Ave Time:20:11.29

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1616 Jeremiah Collins 10 14 14 18:59.17 18:59.17 0:00.00
2 1870 Augustine De Los Santos 10 28 42 19:45.86 38:45.03 0:46.69
3 1615 Ismael Collazo 12 31 73 19:58.97 58:44.00 0:59.80
4 1622 Isaiah Martinez 9 41 114 20:42.71 1:19:26.71 1:43.54
5 1625 Brandon Rogers 9 49 163 21:29.72 1:40:56.43 2:30.55
6 1618 Thomas Leos 10 (52) (215) 22:01.71 2:02:58.14 3:02.54
7 1612 Daniel Blount 9 (55) (270) 22:13.24 2:25:11.38 3:14.07
8 1617 Jackie De La Garza 9 More Than 7   22:54.22 2:48:05.60 3:55.05
9 1627 Tomas Tino 11 More Than 7   23:34.88 3:11:40.48 4:35.71

Team - Lenorah Grady

Finish Position - 8

Team Score (places): 193

Team Score (times): 1:43:16.42

Ave Time:20:39.28

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1682 Alijah Ontiveros 11 21 21 19:23.11 19:23.11 0:00.00
2 1681 Cristian Jimenez 10 39 60 20:30.36 39:53.47 1:07.25
3 1684 Tj Shands 12 42 102 20:55.97 1:00:49.44 1:32.86
4 1686 Cooper Simms 9 45 147 21:13.31 1:22:02.75 1:50.20
5 1679 Justin Delucas 10 46 193 21:13.67 1:43:16.42 1:50.56
6 1683 Isaiah Ontiveros 9 (62) (255) 24:31.60 2:07:48.02 5:08.49
7 1685 Cole Short 11 (68) (323) 29:22.42 2:37:10.44 9:59.31
8 1680 Wesley Hill 10 More Than 7   30:49.51 3:07:59.95 11:26.40

Team - Midland Greenwood

Finish Position - 9

Team Score (places): 200

Team Score (times): 1:46:31.09

Ave Time:21:18.22

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1733 Isaiah Montoya 10 18 18 19:18.28 19:18.28 0:00.00
2 1730 Gabriel Cervantes 11 23 41 19:27.56 38:45.84 0:09.28
3 1736 Augi Panalez 10 43 84 21:03.09 59:48.93 1:44.81
4 1738 Tristan Ruiz 10 53 137 22:07.89 1:21:56.82 2:49.61
5 1732 Jesus Grimaldo 11 63 200 24:34.27 1:46:31.09 5:15.99
6 1734 Cutter Morris 11 (64) (264) 24:54.87 2:11:25.96 5:36.59
7 1737 Dylan Quinn 11 (67) (331) 28:33.22 2:39:59.18 9:14.94

Team - Abilene Wylie

Finish Position - 10

Team Score (places): 270

Team Score (times): 1:51:25.39

Ave Time:22:17.08

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1567 Jaten Allen 9 48 48 21:25.38 21:25.38 0:00.00
2 1573 Connor Ellis 11 51 99 21:50.12 43:15.50 0:24.74
3 1568 Brett Carnes 10 54 153 22:11.30 1:05:26.80 0:45.92
4 1570 Coltyn Cook 10 56 209 22:23.11 1:27:49.91 0:57.73
5 1580 Noah Phillips 9 61 270 23:35.48 1:51:25.39 2:10.10
6 1579 Isaiah Narvaez 10 (65) (335) 25:51.49 2:17:16.88 4:26.11
7 1575 Mason Graham 10 (66) (401) 27:56.21 2:45:13.09 6:30.83

Team - Coahoma

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1629 Cj King 11 Less Than 5   21:37.34 21:37.34 0:00.00
2 1630 Christian Klug 11 Less Than 5   22:29.66 44:07.00 0:52.32
3 1628 D'Kota Harrison 9 Less Than 5   26:50.02 1:10:57.02 5:12.68

Team - Kermit

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1677 Pete Valasquez 9 Less Than 5   22:25.60 22:25.60 0:00.00
2 1669 Zackery Barron 9 Less Than 5   28:49.94 51:15.54 6:24.34
3 1675 Cody Roman 9 Less Than 5   30:25.27 1:21:40.81 7:59.67

Team - Midland Classical

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1718 Jaxson Bayley 12 Less Than 5   19:50.60 19:50.60 0:00.00
2 1724 Nate McQueen 9 Less Than 5   28:07.80 47:58.40 8:17.20
3 1721 Will Klemme 9 Less Than 5   29:41.71 1:17:40.11 9:51.11

Team - Midland Lee

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1745 Anthony Ramon 11 Less Than 5   18:32.46 18:32.46 0:00.00
2 1740 Alvin Avula 10 Less Than 5   19:40.04 38:12.50 1:07.58
3 1868 Trent Gonzalez 9 Less Than 5   21:12.78 59:25.28 2:40.32
4 1741 Ryan Galindo 9 Less Than 5   24:24.48 1:23:49.76 5:52.02

Team - Midland TLCA

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1752 Aydin Franco FR Less Than 5   23:06.23 23:06.23 0:00.00
2 1756 Denys Stokes FR Less Than 5   24:27.08 47:33.31 1:20.85
3 1871 Chase Brantley Less Than 5   24:49.99 1:12:23.30 1:43.76
4 1753 Erik Munoz FR Less Than 5   27:50.33 1:40:13.63 4:44.10

Team - Midland Trinity School

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1774 Adin Watson 10 Less Than 5   19:36.96 19:36.96 0:00.00
2 1760 Kyle Alworth 10 Less Than 5   21:37.93 41:14.89 2:00.97
3 1765 Nate Evans 9 Less Than 5   22:30.29 1:03:45.18 2:53.33
4 1759 Eriq Adams 12 Less Than 5   24:01.89 1:27:47.07 4:24.93

Team - Rankin

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1804 Seth Caldwell 9 Less Than 5   21:44.94 21:44.94 0:00.00
2 1805 Sammy Conde 9 Less Than 5   21:53.51 43:38.45 0:08.57

Team - Stanton

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Year O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1846 Austin Hewtty 9 Less Than 5   21:44.05 21:44.05 0:00.00
2 1845 Joshua Hensley 9 Less Than 5   22:42.58 44:26.63 0:58.53
3 1837 Marco Armendariz 9 Less Than 5   24:52.90 1:09:19.53 3:08.85
4 1836 Nickoli Aguirre 9 Less Than 5   27:56.86 1:37:16.39 6:12.81

Results Question | Race Website

Results Powered By: